Аналіз виробничого травматизму по Білоцерківському відділенню за 2018 рік

Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області здійснює реалізацію державної політики у сфері соціального страхування на території п’яти районів Київської області, а саме:  Білоцерківського,  Таращанського, Рокитнянського, Сквирського та Володарського.

Протягом 2018 рокудо відділення надійшло 19 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 21 особа; в тому числі 5 осіб загинуло(для порівняння: в 2017 році у відділенні зареєстровано 21 повідомлення про нещасний випадок на виробництві, в т.ч. – 10 повідомлень надані до відділення страхувальниками за наслідками смерті працівників).

Згідно з висновками роботи комісій з розслідування даних нещасних випадків 9 визнано такими, що пов’язані з виробництвом (в тому числі 1 з смертельним наслідком), 3 – непов’язаними. Також лишаються 7 незавершених розслідування нещасних випадків на виробництві, які були зареєстровані в Білоцерківському відділенні у 2018 році.

За територіальним поділом нещасні випадки зареєстровано на території всіх п’яти районів зони відповідальності відділеннябез виключення, а саме:

- підприємства Володарського району (1 випадок): ПАТ «Городище-Пустоварівський цукровий завод»;

- підприємства Таращанського району (3 випадки, в тому числі 1 смертельний): ТОВ «Лідагро», СТОВ «Плосківське», ТОВ «Віталмар Транс» (смертельний випадок).

- підприємства Білоцерківського району (4 випадки): ТОВ «Молочна компанія «МІЛК ЛАЙН» (2 випадки), ПП «Вектор 2008», ПОП «Агрофірма Узинська»;

-підприємства Сквирського району (5 випадків, в тому числі 2 смертельні):ТОВ «Євросід», ТОВ «Грона»,ТОВ «Агрофірма «Колос», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» (смертельний випадок) та Сквирська філія ДП «Укрветсанзавод» (смертельний випадок);

-підприємства Рокитнянського району (6 випадків, в тому числі 1 груповий та 2смертельні): ФОП Шимченко О.Л., ТОВ «Агромілк», Філія «Рокитнянське районне дорожне управління», ТОВ «ЯСЕНСВІТ» (груповий випадок) та ТОВ «Елеватор «Успіх Рокитне» (смертельний випадок), ТОВ «Сетагро» (смертельний випадок).

Виробничий травматизм в 2018 році мав місце на підприємствах, які здійснюють свою діяльність в наступних секціях економічної діяльності (за КВЕД ДК 009:2010):сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство –4випадки (44%), в тому числі за окремими видами економічної діяльності:

КВЕД 01.11 (Вирощування зернових культур)  – 2 випадки;

КВЕД 01.50 (Змішане сільське господарство) – 1 випадок;

КВЕД 01.64 (Оброблення насіння для відтворення) – 1 випадок;

• переробна промисловість – 4 випадки один з яких смертельний (44%), в тому числі за окремими видами економічної діяльності:

КВЕД 10.51 (Перероблення молока) – 1 випадок;

КВЕД 10.72 (Виробництво сухарів і сухого печива) – 1 випадок;

КВЕД 10.81(Виробництво цукру) – 1 випадок;

КВЕД 10.81 (Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості) – 1 смертельний випадок;

• транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 1 випадок (12%), в тому числі за окремими видами економічної діяльності:

КВЕД 52.21 (Допоміжне обслуговування наземного транспорту) – 1 випадок.

Серед причин, які спричинили настання нещасних випадків переважають організаційні – 8 випадків (88%), через технічні причини стався – 1 випадок (12%).

Організаційними причинами стали:

- невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 4 випадки;

- невиконання посадових обов'язків – 1 випадок;

- неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність – 1 випадок;

- відсутність або неякісне проведення інструктажу – 1 випадок;

- недоліки під час навчання безпечним прийомам праці – 1 випадок.

Технічними причинами стали:

- пожежа – 1 випадок.

До основних подій, які призвели до настання нещасних випадків, відносяться:

- падіння потерпілого під час пересування – 1 випадок  або 11% травмованих осіб від загальної кількості травмованих;

- падіння потерпілого з висоти – 1 (11%);

- пожежа – 1 (11%);

- падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи тощо – 1 (11%);

- падіння устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів – 1 (11%);

- дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 2 (23 %);

- інші види – 1 (11%);

- асфіксія – 1 смертельний випадок (11%).

Відповідно до медичних висновків нещасні випадків виробничого характеру призвели до наступних наслідків:

• переломи кісток тулуба – 1 випадок;
  • травматична ампутація правої кисті – 1 випадок;
  • травма хребта – 1 випадок;
  • травма ока – 1 випадок;
  • складні переломи верхніх та нижніх кінцівок – 4 випадки;
  • смерть потерпілого внаслідок асфіксії – 1 випадок.

Найвищий показник виробничого травматизм в 2018 році мав місце на підприємствах, які здійснюють свою діяльність у сфері сільського господарства  та переробної промисловості (8 випадків виробничого травматизму з 9-ти).