Бережемо себе та близьких від грипу та гострих респіраторних інфекцій!

В період сезону захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, починаючи з жовтня, значно зростає ризик заразитися, особливо у населення групи ризику (медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях).
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово: різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, кашель, нежить.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень – жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Ці симптоми ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка своєчасного кваліфікованого лікування може призвести до тяжких ускладнень, а навіть і каліцтва.

Вакцинація проводиться в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини після обов’язкового огляду сімейним лікарем.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів!

Будьте здорові!