Про засідання робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби

Дата: 14.02.2019 08:16

12 лютого директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза взяла участь у засіданні робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби, яке провела заступник голови адміністрації Лариса Кононець.

У засіданні взяли участь представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації на чолі з його начальником Людмилою Телеуз, відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації та районного військового комісаріату.

До порядку денного було внесено питання щодо направлення громадян Рокитнянського району з релігійної громади на альтернативну (невійськову) службу замість проходження строкової військової служби на підставі поданої ними заяви та звіт щодо проходження невійськової служби, у зв’язку із закінченням терміну її проходження громадянином.

За результатами обговорення робочою групою було прийнято рішення щодо направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу на комунальні підприємства району під час проведення весняного призову на строкову військову службу та про припинення альтернативної (невійськової) служби у зв’язку із закінченням строку її проходження відповідно до статті 20 Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу".

Довідково:

альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 №2066. До них належать: адвентисти-реформісти; адвентисти сьомого дня, євангельські християни; євангельські християни-баптисти; покутники; свідки Єгови; харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); Товариство Свідомості Крішни.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

Строк альтернативної (невійськової) служби становить 27 місяців, а для осіб з вищою освітою (спеціаліст, магістр) цей строк становить 18 місяців. Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його загального трудового стажу.
Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу, особисто подають заяву та пакет документів до управління соціального захисту населення Рокитнянської райдержадміністрації (вул.Першотравнева, 6, смт Рокитне, тел 5-15-49).

Для проходження альтернативної служби необхідно надати наступні документи:

копія паспорта;
копія ідентифікаційного коду;
довідка про склад сім ї;
документи, що підтверджують істинність релігійних переконань;
документ про освіту;
у разі коли призовник навчається/ працює надається довідка з місця роботи/ навчання.