Про засідання комісії з питань використання та охорони лісів району

Дата: 19.12.2018 08:26

18 грудня 2018 року під керівництвом першого заступника голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулося чергове засідання комісії з питань використання та охорони лісів, водоймищ (річок, ставків, озер), родовищ корисних копалин, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів у Рокитнянському районі.

Участь у засіданні взяли: начальник сектору превенції Рокитнянського відділення поліції Миронівсього відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Віталій Негода, заступник начальника відділу у Рокитнянському районі Головного управління Держгеокадастру Київської області Людмила Голубець, спеціаліст відділу організації виробництва сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку адміністрації Валентина Фещенко та представники лісництв району.

В ході засідання було обговорено комплекс заходів щодо охорони хвойних дерев від вирубування у передноворічний період 2018 року та заходи щодо недопущення самовільних рубок в лісових насадженнях, зокрема ялинок.

Олег Приліпко зауважив, що великої шкоди ялинковим насадженням завдає населення, адже на новорічні свята самовільно вирубуються не тільки найкращі молоді деревця, але й верхівки ялинок.

Також перший заступник голови адміністрації наголосив на тому, що по лісогосподарських підприємствам району мають бути видані накази «Про охорону хвойних насаджень лісового фонду», які погоджені з Рокитнянським відділенням поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Київській області. Нині складено та погоджено спільні графіки чергувань по виявленню порушників лісового законодавства.  По кожному факту самовільної рубки, всі зібрані матеріали про лісопорушення, які складаються відповідно до Інструкції з оформлення органами Державного комітету лісового господарства України матеріалів про адміністративні правопорушення, мають направлятися до місцевого відділення поліції для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності згідно із чинним законодавством України.

По завершенню засідання комісії було вирішено проводити роз’яснювальну роботу через місцеві засоби масової інформації для доведення до населення вимог природоохоронного законодавства та у ЗМІ висвітлювати виступи та тему охорони та захисту лісових насаджень; торгівлю хвойними деревами проводити згідно чинного законодавства; здійснювати контроль продажу хвойних дерев в передбачених місцях збуту.