Про участь у профорієнтаційному заході

Дата: 19.12.2018 08:44

“Як визначитися у величезній різноманітності існуючих професій? Як уникнути помилок і розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності?” - рано чи пізно такими питаннями задається кожен випускник. Вибір професії — справа нелегка, але необхідна. Адже щасливе й успішне життя багато в чому залежить від роботи, якою займається людина. Загальновідомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає ні часу, ні втоми. Якщо вибір професії правильний, тоді в житті можна розраховувати на успіх. А враховуючи те, що Рокитнянський районний ліцей, який згідно Рейтингу шкіл Київської області  2018 року займає 18-е місце, серед своїх випускників має лише талановитих та успішних учнів, то профорієнтаційному напрямку роботи заклад приділяє неабияку увагу.

Тому 17 грудня 2018 року директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза на запрошення директора Рокитнянського районного ліцею Людмили Прозор взяла участь у профорієнтаційному заході (виховній годині) для 82 учнів 8 - 11-их класів на тему: “Професійне самовизначення особистості”.

Виховну годину провела Оксана Хілініч, яка в доступній  ігровій формі розповіла учням про так звану “формулу вибору професії”, що в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення в поєднанні наступних компонентів: “хочу” – “можу” – “треба”. Діти за допомогою вихователя з"ясували, які саме складові містить кожен з цих компонентів: „ХОЧУ” – це професія, яка подобається; „МОЖУ” – це здібності, можливості (і фінансові зокрема), стан здоров'я, необхідні для обраної професії; „ТРЕБА” – попит на обрану професію на ринку праці. Саме запропонований алгоритм і має стати формулою успішного і вдалого вибору майбутньої професії.

Кругозір учнів про світ професій Оксана Іванівна розширила  за допомогою гри "Вгадай професію" , а також запропонувала старшокласникам до перегляду відеопрезентацію про професії, які будуть найбільш популярні у найближчому майбутньому. Учні  активно приймали участь в інтерактивних вправах та обговоренні основних передумов правильного вибору професії.

Директор філії Лариса Глюза розповіла школярам про послуги, які надає служба зайнятості шкільній молоді у напрямку професійної орієнтації молоді, про можливість самостійного тестування з визначення професійної  орієнтації на сайті Державної служби зайнятості, ознайомила з ситуацією на місцевому та державному ринку праці та повідомила про професії, які нині користуються підвищеним попитом, зокрема, про кадровий голод на висококваліфіковані робітничі професії з  високою заробітною платою. Провела детальний порівняльний аналіз освітнього рівня безробітних, що перебувають на обліку у філії. Аналіз свідчить про те, що 65% безробітних (станом на 14.12.2018 р) мають вищу та базову вищу освіти і є, на превеликий жаль, незатребуваними на ринку праці регіону, адже серед актуальних вакансій лише 25% роботодавців потребують фахівців із вищою та неповною вищою освітою. Дані тенденції також можна спостерігати і  на сайті-партнері служби зайнятості robota.ua. Користуючись даними цього сайту Л.Глюза назвала топ-5 високооплачуваних вакансій у грудні цього року: директор у сфері IT-технологій (200  000 грн.), директор сучасного швейного підприємства (100 000 грн.), головний бухгалтер (60 000 грн.), директор з персоналу (55 000 грн.) та завідуючий педіатричною клінікою (55 000 грн.). Можливо ці дані для когось із майбутніх випускників стануть мотивацією в обранні професії.

Учнів також цікавила інформація щодо  праці неповнолітніх, особливості праці неповнолітніх та оформлення трудових відносин між неповнолітнім працівником та роботодавцем, їх права та обов’язки. Л.Глюза  розповіла про специфіку їх працевлаштування та можливі варіанти такої роботи у Рокитнянському районі.

На завершення заходу, який мав хештег #знайти_себе, директор філії побажала учням  знайти професію до душі та в повній мірі реалізувати здобуті у ліцеї знання у досягненні обраної мети.

За змістовний, насичений та цікавий захід висловлюємо подяку Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості колективу Рокитнянського районного ліцею за запрошення та  організацію роботи з професійної орієнтації підростаючого покоління.