РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему "Життєва компетенція"

Дата: 15.03.2019 08:45
Кількість переглядів: 366

На замовлення керівництва навчального закладу для 17 учнів десятого класу Рокитнянського районного ліцею проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему "Життєва компетенція" у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості.

На початку зустрічі директор філії Лариса Глюза привітала школярів та  розповіла їм про службу зайнятості, про основні види надання послуг населенню. Потім для учнів проведено екскурсію філією: вони переглянули представлену інформацію на стендах, навчилися користуватися сучасними терміналами, що дозволяють людині отримати всю необхідну інформацію. Далі ознайомилися з основами  роботи фахівців та кар’єрних радників філії. Навіть побували в кабінеті директора в ролі майбутніх роботодавців. Підвищений інтерес у учнів був до інформаційного сектору, де до їхньої уваги  представлено інформаційно-довідкові матеріали з описом професій та до самостійного сектору пошуку роботи, де розміщено  інформацію  про  барометр професій та актуальні вакансії.      

Про послуги, які служба зайнятості надає роботодавцям, ліцеїстам розповіла фахівець Валентина Томілович, зокрема про задоволення вимог роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до підбору претендентів на вакантні місця, впровадження електронного кабінету для роботодавця, про підтримку роботодавців, які забезпечують створення нових робочих місць шляхом  проведення компенсації єдиного соціального внеску.   Діти також  дізналися про ринкоутворюючі підприємства Рокитнянського району: ТОВ "РКДЗ", ТОВ "Рокитнянський спецкар’єр", СТОВ "Ромашки", ТДВ "Синявське", ПП "Сімол" та інші, на виробництві яких проводяться  професіографічні екскурсії для учнів з метою внутрішнього пізнання світу професій.

Надалі робота з учнями проходила в залі філії, де Ірина Коваль ознайомила учнів з поняттям "життєвої компетенції", детально розібрали з учнями усі складові життєвої компетенції. Діти брали участь в інтерактивних вправах "Життєва компетенція", "Співбесіда" та активно обговорювали виходи з реальних ситуацій, з якими  можуть зустрітися підлітки у своєму житті.

Ірина Коваль презентувала школярам "Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості та консультаційну мережу "Моя професія", з метою визначення професійних інтересів учнів та рівня  їх індивідуально - психологічних особливостей, які потрібно враховувати при виборі майбутньої професії.

Майбутні випускники дуже зацікавилися  і пообіцяли  дистанційно  пройти тестування за допомогою консультаційної мережі "Моя професія". 

Також неабиякий інтерес учні виявили до інформаційних ресурсів партнерів Державної служби зайнятості: сайт "CareerHub, проекти "Академія навичок", "LingvaSkills", "Prometheus", з якими їх ознайомила Ірина Коваль.

Про порядок реєстрації та дотримання рекомендацій служби зайнятості для безробітних та шукачів роботи ліцеїстам розповіла заступник директора Надія Пустовіт. Також діти дізналися про призначення допомоги по безробіттю, її розміри та термін виплати відповідно до законодавства. Учні з цікавістю задавали запитання і були задоволені отриманою інформацією.

На завершення зустрічі Ірина Коваль подякувала учням Рокитнянського районного ліцею за їх активність і цікавість. Надіємось, що проведений захід дасть учням в майбутньому змогу уникнути багатьох помилок, що можуть статися під час вибору професії та плануванні професійної кар’єри.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь