Зареєстровано спалах захворювання на кір в Рокитнянському районі

Дата: 10.01.2019 08:49

В Рокитнянському районі виявили спалах захворювання на кір. Працівниками Рокитнянського центру ПМСД встановлено медичний нагляд за контактними особами. Посилено проведення санітарно – освітньої роботи серед населення щодо профілактики кору. Вирішено питання щодо проведення щеплень контактним особам у віці від 12 місяців до 30, років, які не хворіли на кір та не щепленні проти кору, не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого.

Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. В Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Не щепленим від цього вірусу дорослим потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років.

Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.