Про засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків

Дата: 29.05.2019 08:57

28 травня 2019 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків та інших надходжень, виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Участь у засіданні взяли члени комісії: представники управління соціального захисту населення адміністрації, управління агропромислового розвитку адміністрації, районної філії Київського обласного центру зайнятості, Рокитнянського відділення обслуговування громадян Білоцерківського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Київської області, Рокитнянського ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області та Білоцерківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області та були запрошені боржники району фізичні особи-підприємці.

В ході засідання вирішувались питання заборгованості Пенсійного фонду у Рокитнянському районі, зокрема, заборгованості зі сплати страхових внесків та відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Було визначено, що найпотужнішим джерелом формування коштів Пенсійного фонду України є надходження коштів від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), які спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, адміністрування якого передано до органів державної фіскальної служби.

В зв’язку з несплатою боргу по ЄСВ та по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування Білоцерківське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Київської області недоотримує значні суми цільових державних коштів, що в свою чергу негативно впливає на наповнення бюджету Пенсійного фонду України та на своєчасність виплати пенсій пенсіонерам.

Також наявність заборгованості з єдиного соціального внеску негативно впливає на набуття страхового стажу: ні найманим працівникам, які працюють у боржників, ні фізичним особам-підприємцям не зараховується до страхового стажу період роботи, поки не відбудеться повне погашення заборгованості з ЄСВ.