Про вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Дата: 18.02.2019 09:01

15 лютого 2019 року у селищі Рокитне біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям відбувся мітинг з нагоди відзначення у Рокитнянському районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

З вітальними словами до воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО та громадськості звернулися заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариса Кононець та заступник голови Рокитнянської районної ради Світлана Кучерова.

Заступники керівників району у своїх виступах відмітили, що сьогодні наша громада і всі українці вшановують учасників бойових дій, котрі брали участь в збройних конфліктах на території  інших держав. Адже саме цього дня 1989 року з Афганістану було виведено обмежений контингент радянських військ, саме цього дня закінчилась війна, яка й донині залишається в нашій пам’яті.

Час віддаляє від нас події, історія нашаровує нові звершення і Україна нині має нових героїв – наших сучасників, які захищають цілісність і незалежність нашої держави в зоні АТО. Ветерани афганської війни мають чималий військовий досвід, бо багато з них брали участь в подіях Майдану Гідності та нині відстоюють суверенітет країни в зоні АТО.

Безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців, для продовження благородної місії - забезпечення миру та дружніх відносин із сусідніми країнами.

Від імені всієї рокитнянської громади Лариса Кононець та Світлана Кучерова побажали воїнам-афганціям міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди їх родинам, достатку і довголіття.

Звернувся до своїх побратимів і голова Рокитнянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрій Андрієнко. Він пригадав події тих жахливих часів 1979  року в Республіці Афганістан, коли для тисяч наших солдат, їхніх батьків, матерів, дружин і дітей розпочалась жорстока, кривава війна на 10  страждальних років.

Після виступів усі присутні у скорботній хвилині мовчання вшанували пам'ять бійців, які поклали своє життя на території інших держав, виконуючи інтернаціональний обов’язок, та загиблих воїнів на Сході країни.

По закінченню мітингу керівники району, воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в зоні АТО та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям, пам’ятного знаку «Захисникам незалежності України» та до могил загиблих рокитнянців-земляків, які не повернулися з афганської війни:

• Володимир Дмитрович Піта (із Синяви);
  • Олексій Володимирович Мітлицький (із Рокитного);
  • Петро Іванович Шаравара (із Маківки).

13 лютого ветерани Афганістану із Рокитнянщини на чолі із головою Рокитнянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрієм Андрієнком взяли участь у обласних заходах з нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Наших воїнів-інтернаціоналістів кожного особисто вітав голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук. А згодом делегація наших бійців вшанувала пам’ять своїх побратимів біля пам’ятника «Воїнам - афганцям» в місті Києві.

ПАМ’ЯТАЙМО усіх воїнів, які поклали своє життя за наш спокій і мир, хай Бог оберігає всіх бійців, які нині вартують цілісність нашої держави, та хай мир повертається на Україну.