Про об’їзд полів господарств району

Дата: 20.06.2019 09:02

З 19 по 21 червня – «Міжнародні дні поля в Україні 2019». Ці дні створено для спілкування експертів-радників, а також виробників посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин і техніки для сільськогосподарського рослинництва. Сучасні сорти рослин, засоби виробництва, новітні технології, сільгосптехніка та наукові винаходи - все це робить «Міжнародні дні поля в Україні» унікальним явищем.

З нагоди «Міжнародних днів поля в Україні» 19 червня 2019 року у Рокитнянському районі відбувся об’їзд полів господарств району, участь в якому взяли головні агрономи району, працівники управління агропромислового розвитку Рокитнянської райдержадміністрації, спеціалісти агрономічних служб господарств району, фермерських господарств та місцеві засоби масової інформації. Також учасники цих заходів взяли участь у районній нараді-семінарі по підготовці до проведення збирання врожаю сільськогосподарських культур 2019 року та відвідали селище Дослідницьке Київської області, де відбулося відкриття щорічної виставки технологій рослинництва під назвою «Міжнародні дні поля в Україні/International Field Days Ukraine», та ознайомились із новітніми агротехнологіями, обмінялися досвідом з експертами та колегами-аграріями.

Нині в Рокитнянському районі зерновими зайнято 17 593  га. Озимої пшениці – 5292 га, ячменю – 420га. Площа кукурудзи на зерно в порівнянні з минулим роком збільшилась на 1036 га (посіяно 9631 га), площа соняшнику зменшилась  на  2989  га (посіяно 3883,78 га). Сої посіяно менше, ніж у минулому році на 278 га (посіяно 5824 га).

Всього під урожай цього року площа під сільськогосподарські культури в усіх категоріях господарств становить 35131,17 га. При цьому зернові культури займають  49 % в структурі посівних площ, технічні - 35% .

Зараз триває заготівля сіна та сінажу.

За жнивним планом, збирання ранньої групи зернових  має тривати 7-12 робочих днів, звичайно, за сприятливих погодних умов. Нині в господарствах завершена підготовка техніки до жнивних робіт. З наявних 81 комбайну вже готові 78, з них 48 - високопродуктивні комбайни іноземного виробництва, 23 - зерноочисні агрегати (типу ЗАВ, КЗС, КЗР), 27 машин - для очищення і сортування зерна.

Цього року на жнивах буде задіяна і необхідна кількість тракторів, автомобілів та інших машин.

Для зберігання зерна в господарствах району задіяно 84 зернові склади, які повністю готові для приймання урожаю 2019 року. Також працюють 12 сушарок, які за годину можуть просушують 340 тон зерна.

У всіх господарствах району створено належні умови для забезпечення працівників обідами  на період жнив.