Перерахунки пенсій з 1 квітня 2019 року

Дата: 21.05.2019 09:04

Кожні два роки працюючі пенсіонери мають право звернутися за перерахунком своєї пенсії. Проте, починаючи з 1 квітня 2019 року, такі перерахунки проводяться автоматично, без звернення до Пенсійного фонду.

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжують працювати, встановлено частиною четвертою ст. 42 Закону про пенсійне страхування. У рамках пенсійної реформи, що стартувала в Україні з 1 жовтня 2017 року, до  установленого порядку внесено зміни, якими передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім частини четвертої ст. 42 Закону про пенсійне страхування, на найбільш вигідних умовах.

У разі, якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок провадиться з урахуванням цього страхового стажу.

Крім того, визначається, чи залишати той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії, чи враховувати заробіток, який особа отримала за роботу після призначення(попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 Закону про пенсійне страхування.

У будь-якому випадку застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попередньогоперерахунку) пенсії.

У разі, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється. Тобто заробіток, який отримувала особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому разі не враховується.

Збільшення пенсій буде індивідуальним і залежить від зарплати і тривалості трудового стажу конкретної людини.