Про військово-патріотичну гру «Джура» («Сокіл»)

Дата: 31.05.2019 09:05

30 травня 2019 року з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл») в селищі Рокитне відбулася районна гра «Джура 2019». Метою гри є військово-патріотичне й морально-етичне виховання української молоді на основі козацьких традицій.

Джура – це молодий юнак чи юначка, які йдуть шляхом Воїна, здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними в усьому. Сила, відвага, цілеспрямованість, витривалість, завзяття, швидкість, точність, дисциплінованість – запорука успіху джури.

На стадіоні спортивного комплексу «Рокитне» (раніше - стадіон «Колос») вишикувались 14 військово-спортивних роїв із 14-ти закладів загальної середньої освіти району: Рокитнянського районного ліцею, Рокитнянських шкіл № 1,2,3,4, Житньогірської, Ольшаницької, Насташівської, Ромашківської шкіл та Синявського, Маківського, Савинецького, Запрудянського, Шарківського навчально-виховних комплексів.

Привітати учасників змагань прийшли: виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко, заступник голови райдержадміністрації Лариса Кононець, районний військовий комісар Володимир Бабенко та начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Діренко.

Біля стадіону на території центрального парку селища рої юних джурів розташували наметове містечко з польовою кухнею та приладдям для змагань. Члени журі обійшли угіддя наметового містечка та пересвідчились у бойовій готовності військово-патріотичних роїв.

Вправні юнаки та дівчата впродовж гри продемонстрували свої спортивні надбання в таких конкурсах: стройовий впоряд, топографія, таборувння, стрільба з пневматичної зброї, туристсько-спортивна «Смуга перешкод», надання першої долікарської допомоги «Рятівник» та інтелектуальна гра-вікторина «Відун» (на знання історії України). Вони показали високий рівень знань з історії козацтва і своєї України, богатирський дух, фізичний гарт, знання українських традицій, навичок народної та традиційної медицини, вміння долати труднощі, володіти туристичною майстерністю, стройовою підготовкою. А також показали власні вміння змістовно проводити дозвілля.

Після виснажливих та цікавих випробувань перемогу здобув рій Рокитнянського районного ліцею (І місце), ІІ місце – рій Житньогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце - рій Ольшаницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

По завершенню змагань призери та учасники районної гри «Джура 2019» отримали грамоти та медалі.

Юні джури добре постаралися, позмагалися, отримали позитивні емоції та бойовий заряд. За результатами проведених змагань гра “Джура” (“Сокіл”) є одним з найкращих національно-патріотичних та виховних заходів ігрової форми, який виховує в молоді патріотичну свідомість, зважаючи на героїчні подвиги українського народу часів козацтва.

Цього дня усі учасники військово-патріотичної гри «Джура» отримали черговий досвід бойових навичок та вмінь, радість традиції гри, щире побратимство серед однодумців та звісно - мить перемоги!