газові контракти

Дата: 23.01.2019 09:22

Газова кабала - у Нафтогазі підрахували збитки України від контрактів Путіна-Тимошенко. За даними компанії через кабальні умови економіка втратила щонайменше 32 мільярди доларів. Натомість, Росія отримала можливість шантажувати Україну і обмежувати її розвиток. Як наслідок - окупація Криму і війна на Сході.

ЗКТ Ці кадри 2009 го року бачив весь світ. Від них здригнулася не лише Україна, а й вся Європа - Росія перекрила газовий вентиль просто посеред зими.

На особисте рандеву з Путіним поїхала тодішня прем'єрка - Юлія Тимошенко. З Москви поверталася з газом і з новими контрактами. Щоправда, що довелося віддати за них - країна дізналася тільки згодом. Подробиці контракту приховували навіть від тодішнього президента.

Віктор Ющенко, третій президент України

Ця сторінка ганебна в нашій історії. Звісно, через тижнів 3-4, через роботу служби безпеки на мій стіл лягли умови, на яких була підписана ця угода. Умови були настільки жахливі

ЗКТ Контракт Путіна-Тимошенко зобов'язав Нафтогаз купувати 52 мільярди кубів газу на рік за ціною 450 доларів за тисячу кубометрів. Попри те, що такі умови лягали непідйомним тягарем не економіку і змушували влізати в усе більші борги - Тимошенко продовжувала  наголошувати, що врятувала країну.

Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр України (2009 рік)

Я прошу це зафіксувати, і раз і назавжди припинити провокації відносно того, що газовий контракт є поганим. Він є добрим для України, і він зміцнює незалежність України

ЗКТ Лише після Революції Гідності стало зрозуміло - гарантований обсяг був завищений щонайменше вдвічі, як і ціна на блакитне паливо. Для порівняння нині Україна закуповує лише 10 мільярдів кубометрів іноземного газу на рік.

Петро Порошенко, Президент України

52 у контракті і 10 зараз. Куди йшли ці сорок мільярдів різниці? На живлення корупції. Які нашими зусиллями ми зупинили в енергетичному секторі

ЗКТ Проте наслідки цієї оборудки найвищого масштабу країна відчуває і зараз. У Нафтогазі збитки від цих контрактів оцінили у 32 мільярди доларів - це понад третина від усього бюджетного дефіциту в 2019му.

Андрій Коболєв, голова НАК "Нафтогаз"

наслідок - окупація і харківські угоди

ЗКТ На тижні у Верховній раді зареєстрували постанову - вимагають ініціювати перевірку і національний аудит наслідків газових контрактів. А саму їхню авторку - притягнути до відповідальності.