Рокитнянський район, Київська область

Про результати діяльності Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості та підсумки роботи за 2018 рік

Переглядів: 133

Робота Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості спрямована на  виконання завдань та функцій, визначених чинним законодавством у сфері зайнятості та соціального захисту населення від безробіття.

На обліку в службі зайнятості  упродовж 2018 року перебувало 949 осіб, з них 525 осіб мали статус  безробітних  громадян, що на 148 осіб менше, порівнюючи з 2017  роком.  Окрім цього, протягом 2018 року 178 осіб отримали консультації у службі зайнятості.  Серед безробітних, які перебували на обліку, 41,1 відсотка - особи,  які до реєстрації в службі зайнятості займали робітничі місця, 42,7% – особи, які займали посади службовців, 16,2% - інші категорії.

На початок року в базі даних Рокитнянської районної філії налічувалось 24 актуальних вакансії. Протягом 2018 року до служби зайнятості надійшли звіти  від 120 роботодавців про 635 наявних вакансій. Загальна чисельність актуальних вакансій протягом 2018 року  становила  659 одиниць, що на 164 вакансії більше, ніж у 2017 році. Укомплектовано 378 вакансій, що на 106 вакансій більше, ніж торік. Таким чином рівень укомплектування вакансій становить 57,4 відсотка, що на 4,9% вище середнього показника по області.

Протягом  року  за сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано  462 особи,  що на 118 осіб більше, ніж торік,  з них 270 осіб працевлаштовано  до набуття статусу  безробітного. Отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою   діяльністю 4 безробітних.

Рівень  працевлаштування безробітних громадян становить  36,6%, що на 0,5% вище показника минулого року.

Проходили професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації  73 безробітних. Професійне навчання нині проводиться за професіями, що користуються найбільшим  попитом на ринку праці та під замовлення роботодавців. З початку року завдяки філії 70 безробітних закінчили професійне навчання, 66 осіб з них працевлаштовано.

Рівень працевлаштування після закінчення навчання складає 94,3%, що на 1,1% вище, ніж торік. Організовано ефективну роботу з професійної орієнтації учнів. З метою створення сприятливих умов для забезпечення раціональної, продуктивної та вільно обраної зайнятості молоді, її творчого, інтелектуального і духовного розвитку, задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні і творчій самореалізації проведено профорієнтаційний змагально-мотиваційний захід серед учнівських команд "Обери майбутнє" та конкурс малюнку серед учнів "Твоє майбутнє - у твоїх руках". Також проведено два Ярмарки вакансій, два Ярмарки професій, 10 заходів "Уроки реального життя" і "Кроки у професійне майбутнє", а також для учнів проведено 6 професіографічних екскурсій на підприємства та установи. Усього протягом 2018 року профорієнтаційними послугами охоплено 2647 осіб: серед них 1135 осіб, що навчаються в освітніх закладах різних типів, в тому числі 1108 учнів загальноосвітніх шкіл району.

В умовах  дефіциту постійної роботи, актуальною залишається   тимчасова  зайнятість населення та участь у громадських  роботах.  За 2018 рік  залучено до   оплачуваних  громадських  та робіт тимчасового характеру 147 осіб, з них  124 особи мали статус безробітних.

Отже, активними соціальними послугами (працевлаштування, професійне навчання, громадські роботи) протягом січня - грудня 2018 року охоплено  682 особи.

Питома вага безробітних, знятих з обліку з інших причин без працевлаштування,  зменшилась, порівнюючи  з минулим роком на 3,2% і  складає 33,9. Також зменшено показник середньої тривалості пошуку роботи в порівнянні з 2017 роком на 5 днів.

Станом на 01.01.2019 року на обліку в службі зайнятості перебуває  355 осіб з числа  незайнятих та зайнятих  трудовою діяльністю громадян, що шукають роботу,  з них 155 осіб  мають статус безробітних, серед яких 56,1% - жінки, 44,5% -  молодь віком до 35 років. Допомогу по безробіттю отримують 120 безробітних громадян.

Рівень  зареєстрованого безробіття в районі зменшився в порівнянні з початком минулого  року  на 0,2% і станом на 01.01.2019 року складає 0,9%.