Про відзначення Дня пам’яті та примирення

Дата: 10.05.2019 09:26

08 травня 2019 року у обрядовій залі Рокитнянського районного будинку культури відбувся концерт, присвячений Дню пам’яті та примирення.

День пам’яті та примирення встановлено Генеральною Асамблеєю ООН на честь пам’яті жертв Другої світової війни. Адже саме 8 травня 1945 року Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Ми шануємо тих, хто нині захищає свою землю. І ця пам’ять робить нас сильнішими.

Цього дня у районному будинку культури зібралися усі, хто вважає День пам’яті та примирення нагадуванням про те, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. День пам’яті та примирення є нагадуванням, що  підсумком будь-якої війни чи збройних конфліктів має бути не перемога, а мир!

Перед початком концерту до усіх присутніх у залі звернулися виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко та голова районної ради Олександр Конопчук.

Очільники району у своїх промовах згадали ті лихолітні роки війни (1939-1945), згадали мільйони людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людей усіх рас і націй, чоловіків і жінок, дітей і стариків – усіх загиблих і усіх, хто вижив та пройшов через усе те пекло Другої світової війни. Згадали тих, хто загинув на фронтах, хто побував у полоні, концтаборах та просто зник безвісти у смерчу війни.

Керманичі привітали ветеранів війни та нинішніх мужніх воїнів - учасників бойових дій та учасників АТО зі святами. Бажали жителям Рокитнянщини та усім українцям миру, злагоди, достатку та довгих років життя. Потім хвилиною мовчання усі присутні в залі вшанували пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни, Героїв Небесної Сотні, воїнів, загиблих воїнів на Сході України.

Пісенний концерт для ветеранів війни, учасників АТО, учасників бойових дій та жителів селища підготували працівники районного будинку культури, народний аматорський ансамбль української пісні «Барви», співочі перлини Рокитнянщини – Наталія Даниленко, Антоніна Кулько та талановиті діти району.

Під час концерту на екрані було презентовано фото українців, які боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах. Ці люди стали гідним прикладом звитяги, мужності та героїзму для сьогоденної України, адже нині наша країна, як і у роки Другої світової війни є епіцентром протистояння агресору.

Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!