Про нараду із керівниками навчальних закладів району щодо попередження епідемії кору

Дата: 28.01.2019 09:45

25 січня 2019 року під керівництвом першого заступника голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулася нарада із керівниками навчальних закладів  району щодо попередження епідемії кору в Рокитнянському районі.

Для участі у цій нараді були запрошені директор комунального некомерційного підприємства Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Яра, її заступник Валентина Баштова та районний інфекціоніст Лариса Бєдна. Також були присутні представники районної служби з надзвичайних ситуацій та районної поліції.

Оксана Яра у своєму виступі розповіла про випадки спалаху кору в районі, про останні випадки підозри на кір, повідомила про детальний алгоритм запобіжних заходів із попередження загрози епідеміологічної ситуації в районі, наголосила на необхідності проведення щеплення проти кору дітей і дорослих, та оголосила про наявність в центрі первинної медико-санітарної допомоги безкоштовної вакцини проти кору.

Валентина Баштова, доповідаючи, наголосила на посиленні роботи медичних працівників навчальних закладів району, зокрема на щоденному огляді дітей в класах, в яких введений карантин, про дезінфекцію, про систематичне провітрювання приміщень та про необхідність ізолювання хворих та контактуючих із хворими.

Лариса Бєдна розповіла про клінічну картину та симптоми хвороби. Наголосила, що кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - тільки вакцинація.

Крім питання щодо епідемії кору перший заступник голови райдержадміністрації Олег Приліпко доніс до присутніх ще одне важливе питання - про перевірку технічного стану автотранспортних засобів, які перевозять дітей. Наголосив, що перевірка необхідна для попередження дорожно-транспортних пригод та запобігання отруєння пасажирів викидами вихлопних газів (чадним газом), оскільки перевищення гранично допустимих концентрацій в чадному газі токсичних речовин і канцерогенів в атмосферу є частою причиною отруєння в замкненому просторі.

По завершенню наради було вирішено тримати епідеміологічну ситуацію в районі під контролем.