Про профорієнтаційний урок

Дата: 17.12.2018 10:53

Шкільний вік - пора інтенсивного становлення особистості, становлення свідомого "Я". В цей період у школярів закладаються якості, які потім усе життя визначатимуть його світосприймання, характер мислення, творчі здібності, вчинки, поведінку. Рівень сформованості життєвої компетентності є тим індикатором, який дозволяє визначити рівень готовності учня – випускника школи до свідомого творення свого життя, яке передбачає розробку життєвої стратегії й життєвого шляху.

Поняття "життєва компетенція" включає в себе наступне: це здатність людини розв’язувати життєві проблеми, готовність людини до нестандартних життєвих ситуацій, вміння орієнтуватися в сучасному мінливому світі, швидко знаходити і приймати правильні рішення, набувати досвіду оцінювати навколишнє середовище та свою поведінку.

11 грудня 2018 року провідним фахівцем Іриною Коваль для 32 учнів 9-А та 9-Б Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено інтерактивні уроки на тему "Життєва компетенція", де було розкрито питання поняття "життєвої компетенції", сприяння свідомому сприйняттю життєвих очікувань, виховання навичок орієнтування в нестандартних життєвих ситуаціях.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах "Комплімент", "Життєва компетенція", "Співбесіда"та активно обговорювали виходи з реальних ситуацій, з якими  можуть стикатися підлітки в своєму житті.

Сформовані життєві компетенції – це саме ті крила, які надають можливість вільного польоту випускникові в бурхливому вирі подій життя нашого суспільства.

Хочеться побажати, щоб кожен став людиною у найвищому розумінні, найперше -  здоровою і щасливою, високоосвіченою, гармонійно розвинутою і знайшов справу свого життя, а саме майбутню професію, за покликом душі серця, і яка буде приносити моральне та матеріальне задоволення.