Про засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Дата: 10.06.2019 11:19

10 червня 2019 року під керівництвом виконуючого обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Рокитнянському районі.

Участь у засіданні взяли: члени комісії, працівники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники поліції, медичних установ району, районного управління ГУ Держпродспоживслужби Київської області, філії "Рокитнянське районне дорожнє управління" ДП Київського обласного ДП ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», представники комунальних підприємств «Рокитнеблагоустрій», «Рокитневодоканал», «Рокитне ЖЕП», представники газової, енергетичної служб та служби з надзвичайних ситуацій району. Також на засідання був запрошений Рокитнянський селищний голова.

В ході засідання комісії було розглянуто питання, що потребувало термінових дій: вночі 09 червня 2019 року в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області в результаті ДТП автомобіль мерседес «Спринтер», який перевозив інсектицид «Нурел Д», перекинувся і 1 тона інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

«Нурел Д» є інсектицидом ІІ класу токсичності, заборонений до використання в присадибному господарстві, володіє фумігатним ефектом (випаровується, його пари отруйні). При високих концентраціях «Нурел Д» - смертельний для теплокровних живих організмів (при потраплянні на шкіру, в органи дихання та травлення).

Велика кількість зазначеного інсектициду потрапила в притоку річки Рось. На території Погребищенського району загинула риба та інші мешканці водойм. Нині на місці пригоди проводяться роботи представниками ДСНС по вилученню контейнерів зазначеного препарату із води.

Працівники Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось (РОВР) повідомили всі прилеглі до русла річки райони, які можуть потрапити в зону можливого забруднення.

На завершення засідання було вирішено: тимчасово утриматись від загального користування русловими водними ресурсами річки Рось (купання, плавання на човнах, рибальство, водопій тварин, забір води без застосування очищувальних споруд та технічних пристроїв).

Олег Приліпко наголосив на необхідності інформування населення району щодо надзвичайної ситуації, яка сталася, та застереження щодо тимчасового припинення використання води річки Рось.