РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Дайджест новин Уряду 12.12.2018_2

Дата: 17.12.2018 11:37
Кількість переглядів: 299

Двостороння співпраця Україна-Данія - внесок в енергетичну трансформацію та покращення інвестиційного клімату країни

Ольга Буславець, Генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько-данського енергетичного центру (УДЕЦ) взяла участь від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в урочистому заході присвяченому двосторонній українсько-данській співпраці в енергетичному секторі та церемонії підписання договору між ДТЕК та данською компанією Vestas на будівництво Орловської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт.

Ольга Буславець підкреслила знаковість урочистої події і привітала компанію ДТЕК, яка має в активах і експлуатує більшість ТЕС в Україні і при цьому демонструє активний розвиток ВДЕ, що відповідає світовим трендам переходу з вугільної генерації на чисту енергію.

Ольга Буславець подякувала Послу Королівства Данія Рубену Мадсену за особистий внесок та сприяння роботі Українсько-данського енергетичного центру й передала вітання данській компанії VESTAS вже з другим найпотужнішим проектом в Україні, запевнивши, що Міненерговугілля в рамках міжурядової Угоди поглиблюватиме співпрацю з Данією у галузі енергетики з метою посилення енергетичної безпеки, поліпшення інвестиційного клімату та формування сприятливих умов для залучення інвестицій у сталу енергетику України.

Голова УДЕЦ повідомила про успішну та результативну співпрацю Проекту, зокрема про нещодавно завершену роботу з підготовки рекомендацій для України щодо запровадження механізму аукціонів на будівництво нових потужностей ВДЕ та отриманий досвід щодо організації аукціонів в Данії, який було використано під час роботи робочої групи над законопроектом щодо переходу на аукціонну модель підтримки розвитку ВДЕ в профільному Комітеті ВРУ, яку очолював Олександр Домбровський.

Також данськими експертами у співпраці з групою українських експертів проведено екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище збільшення частки відновлюваних джерел енергії та використання балансових потужностей. “Серед завдань Проекту, які реалізуються в даний період, є розроблення рекомендацій щодо інструментів та методологій для балансування енергетичної системи, а саме визначення оптимальної потужності встановлення акумуляторних батарей в Україні, розрахунок необхідної частки смартгенерації, управління попитом на електроенергію; розроблення рекомендацій щодо створення системи короткострокового прогнозування виробництва електроенергії з вітру та сонця; розроблення довгострокових прогнозних сценаріїв реалізації енергетичної стратегії України; створення «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій в проекти енергоефективності та ВДЕ”, – зазначила Ольга Буславець.

Ольга Буславець наголосила, що в рамках співробітництва із Данією УДЕЦ активізує співпрацю із Данським інвестиційним фондом для країн, що розвиваються, IFU та данськими програмами, які зацікавлені у співробітництві і інвестуванні саме в українські проекти енергетичного сектору.

У заході взяла участь Координатор Українсько-данського енергетичного центру Юля Рибак.

Уряд перерозподілив кошти на лікування українців за кордоном і зарплати медиків

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ України і здійснив перерозподіл 450 млн грн з інших програм Міністерства. Понад 126 млн грн з цих коштів будуть направлені на програму «Лікування громадян України за кордоном», решта – на зарплати медиків, лікування пацієнтів з хронічною ниркову недостатністю методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Більше 126 млн грн, перерозподілені на програму лікування за кордоном, дозволять направити на закордонне лікування 52 хворих осіб. Це пацієнти у тяжкому або вкрай тяжкому стані, які потребують негайного лікування, але не можуть отримати його в Україні. Загалом станом на 30 листопада 2018 на обліку хворих, що потребують лікування за кордоном, перебуває 70 осіб. Ще 18 пацієнтів наразі не потребують негайного направлення за кордон.

Понад 323 млн грн будуть направлені на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам. Ці кошти мають бути використані за такими пріоритетами:

  • виплата заробітних плат медикам;
  • лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу;
  • лікування пацієнтів з цукровим та нецукровим діабетом.

Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.

Відповідне розпорядження «Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік» ухвалили 12 грудня 2018 року на засіданні Уряду.

Відбулось VII засідання Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин

10-11 грудня у м. Бухарест (Румунія) проходило VII засідання Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Українську делегацію очолила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко - Голова Української частини Комісії. Румунську делегацію очолив Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Дануц Себастьян Некулеєску, Голова Румунської частини Комісії.

Упродовж засідання відбулись конструктивні і системні розмови, обговорення і дискусії щодо підходів до вирішення питань забезпечення прав національних меншин, які турбують обидві сторони. Зокрема, були знайдені перспективні шляхи вирішення питання функціонування в Румунії педагогічного ліцею імені Тараса Шевченка, де викладання йде повністю українською мовою.

Українською стороною також було наголошено на важливості суспільно-політичної інтеграції національних меншин в життя двох країн, важливим інструментом якої є вільне володіння державною мовою.

Співголовами Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії, за результатами засідання, було прийнято рішення щодо складання заключного висновку, в якому відзначається, що засідання не є закритим, оскільки сторонами не було фіналізовано рішення щодо тексту Протоколу для підписання. З огляду великої зацікавленості сторін і стейкхолдерів з обох сторін щодо спільного бачення порушених питань, консультації, обговорення та погодження будуть тривати упродовж того періоду часу, який потрібен для повної фіналізації протоколу і  подальшого його підписання, після чого VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, буде вважатись закритим.

Нагадаємо, що роботу Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин було розблоковано у вересні 2017 році. Вперше з 2006 року, у Києві відбулося засідання Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії, українську делегацію очолила Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко. Сторонами було підписано Протокол, який забезпечив реалізацію інтересів національної української спільноти в Румунії, та заяву, що закрила попередні засідання, за результатами яких не було досягнуто консенсусу щодо вирішення проблемних питань забезпечення прав національних меншин. Зокрема, в Протоколі зафіксовані важливі для закордонного українства положення та двосторонні домовленості, які, безумовно, задовольнять потреби української національної спільноти в Румунії та румунської спільноти в Україні. Документ також гарантує подальшу співпрацю між державними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, іншими установами України та Румунії щодо забезпечення освітніх, культурних та інформаційних потреб представників української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні.

Україна та Марокко погодили ветеринарний сертифікат

Держпродспоживслужба та компетентний орган Королівства Марокко підписали ветеринарний сертифікат для експорту яєчних продуктів з України до Марокко.

Із зазначеним сертифікатом можна ознайомитися за посиланням.

Україна у ТОП-20 світу в рейтингу кліматичної політики

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що лідерство України в світовому кліматичному процесі – результат злагодженої роботи всіх гілок влади, і таке об’єднання зусиль – прагнення зберегти екобаланс в Україні та світі.

За даними дослідження Global Carbon Project, обсяги викидів парникових газів за 2018 рік сягнуть рекордного рівня.

10 грудня 2018 року німецька організація New Climate Institute, Germanwatch і Climate Action Network оприлюднила щорічний рейтинг Climate Change Performance Index 2019, в якому Україна посіла 18 місце, піднявшись на дві сходинки з минулого року.

Оцінка України складається з обсягу викидів парникових газів, рівня розвитку відновлюваної енергетики, рівня споживання електроенергії, загальних запасів первинної енергії і загальної зовнішньої та внутрішньої політики у сфері протидії змінам клімату.

У розділі, який стосується України, автори дослідження вказують на те, що її відносно висока загальна оцінка пов’язана із хорошим показником енергоефективності та невисокою кількістю викидів парникових газів.

«Україна зараз серед лідерів формування нової міжнародної кліматичної політики та її трендів. Для нас це хороший шанс модернізуватися та бути конкурентноздатними у майбутньому», – зазначає Остап Семерак.

Міністр наголошує, що Уряд України зацікавлений у переході економіки до моделі сталого розвитку.

«Саме нашим Урядом була ухвалена Стратегія низьковуглецевого розвитку. Ми стали 9-ю країною світу, яка розробила даний документ. Йдеться не лише про декларацію намірів, але й про чіткі завдання щодо розвитку відновлювальних джерел енергії, заходів з енергоефективності та енергозбереження, збільшення поглинання парникових газів, модернізацію електромереж та транспортної інфраструктури», – зазначив Остап Семерак.

Міністр також нагадав, що наприкінці жовтня нинішнього року Уряд схвалив розроблений Мінприроди законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

До речі, четверте місце – в рейтингу Climate Change Performance Index посідає Швеція, яка отримала 76,28 балів, останнє, 60-те – Саудівська Аравія, в неї 8,82 бали. Перші три місця в рейтингу порожні.

Дослідники рейтингу пояснюють, що жодна країна не робить достатньо, щоб посісти перше, друге, четверте місце.

Удосконалення системи користування надрами

Удосконалення системи користування надрами ( .pdf , 1.09 Мб )

МОН: На 2019-й під проекти молодих вчених закладено 75 млн грн

2019-го МОН профінансує 54 нові проекти молодих вчених з вишів та наукових установ Міністерства. Відповідне рішення було прийнято Конкурсною комісією з відбору проектів під головуванням заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи. Список проектів-переможців оприлюднений на сайті МОН сьогодні, 12 грудня 2018 року.

За кошти держави молоді вчені проводитимуть дослідження в сфері оборони, енергоощадних технологій, медицини та біотехнологій, нових матеріалів, робототехніки, екології, сільського господарства тощо. Наприклад, перше місце за балами експертів набрав проект Львівської політехніки щодо наноматеріалів для роботизованого комплексу для потреб оборони. На другій сходинці робота науковців з Національного університету водного господарства та природокористування, які мають запропонувати нові рішення для оптимізації процесів очищення води. Третім став проект Сумського державного університету, присвячений розбудові розумних та безпечних енергетичних мереж.

Обрані проекти виконуватимуться упродовж трьох років. На 2019-й для їх впровадження державою передбачено 23 млн гривень. Також виділено 52 млн гривень на фінансування початих раніше робіт молодих вчених – обраних за конкурсом 2017 року.

«На 2019 рік нам вдалося закласти наразі найбільше фінансування проектів молодих науковців – загальна сума на нові та на продовження раніше початих робіт становить 75 млн гривень. Це – 13,2% від загального фінансування МОН проектних наукових робіт. До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн гривень, адже підтримка молодих вчених – це один з пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб така підтримка була на належному рівні, однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися», – відзначив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Загалом на конкурс було подано 361 проект з більш як 100 вишів та наукових установ МОН. Їх експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН, куди, зокрема, увійшли й самі молоді науковці. Щоб оцінювання було максимально об’єктивним та якісним, експертизу за кожним проектом проводили 5 фахівців, а під час підрахунку загальної кількості балів найнижча та найвища оцінка не враховувалися. Тобто сума рахувалася як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою та найвищою.

Довідково

Цільовий конкурс для молодих науковців закладів вищої освіти та наукових установ МОН був започаткований та вперше проведений 2016 року. На нього було подано 439 проектів зі 114 закладів. 79 проектів обрали для фінансування. На другий конкурс 2017 року було подано 362 проекти з понад 100 університетів та наукових установ МОН. Переможцями стали 123 проекти.

Нагадуємо, що українські науковці отримають кошти під проекти з кібербезпеки, знищення хімічних відходів та дослідження Дунаю.

Транспарентні електронні сервіси – відсутність передумов для корупції

Транспарентні електронні сервіси – відсутність передумов для корупції ( .pdf , 1.14 Мб )

В’ячеслав Кириленко вручив митцям Премії Кабінету Міністрів України за найкращі твори для дітей та юнацтва

12 грудня Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті  виставки «Книжкові контракти» в Українському домі та вручив Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за кращі літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2017 рік.

В’ячеслав Кириленко привітав переможців та побажав натхнення: «Важливо відзначати працю письменників, художників, які особливу увагу приділяють молодому поколінню. Ці надзвичайні люди, які своєю творчістю приносять радість дітям», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Лауреати Премії визначені на конкурсних засадах. Переможцями 2017 року стали Марія Морозенко - за оповіді про героя українського козацтва «Іван Сірко - великий характерник. Іван Сірко - Славетний Кошовий» та повість «Я закохалася» (у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва»),  Катерина Іванова за оригінальне художнє оформлення збірок казок Василя Чухліба «Пісня тоненької очеретини», віршів про природу «Лісовий урок», народних різдвяних пісень і щедрівок «Йде до нас колядочка» (у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва»), Степан Коваль за створення анімаційного серіалу «Професіонали» (у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва»).

Цього року розмір Премії підвищено удвічі, він становить 20 тис. грн.

У  заході  також взяли участь Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, директор ДП «Український дім»  Юрій Стельмащук, видавці.

Виставка «Книжкові контракти» триватиме до 15 грудня.

Здійснено перерозподіл деяких видатків загального фонду держбюджету, передбачених Мінсоцполітики на 2018 рік

Здійснено перерозподіл деяких видатків загального фонду держбюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2018 рік. Таке рішення ухвалене Кабінетом Міністрів України 12 грудня 2018 року шляхом прийняття відповідного розпорядження.

Такий крок здійснено з метою:

- виплати у повному обсязі призначеної грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, у тому числі родинам, члени яких загинули під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та учасникам антитерористичної операції з інвалідністю I та  II групи.

- забезпечення безпеки та покращення умов перебування відпочиваючих у санаторіях, сфери управління Мінсоцполітики;

- забезпечення виплати:

  •  соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів;
  • матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з  військової строкової служби;
  • одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях;

- забезпечити відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування, придбання ліків, виробів медичного призначення, протезів;

- придбання високофункціонального реабілітаційного, діагностичного та лікувального обладнання, що дасть можливість клініці Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

Зазначені заходи дозволять покращити соціальний захист найбільш вразливих категорій населення.

Перерозподіл у сумі 346,5 млн грн здійснено без залучення додаткових коштів у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству соціальної політики України на 2018 рік.

Уряд схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні

12 грудня Уряд схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та затвердження плану заходів щодо її реалізації.

Зазначене рішення ухвалене з метою створення національної системи запобігання виробничим ризикам для забезпечення ефективної реалізації права працівників на безпечні та здорові умови праці.

Реалізація Концепції забезпечить створення механізму формування та функціонування національної системи запобігання виробничим ризикам і заохочення до створення безпечних і здорових умов праці, яка ґрунтується на принципах усунення небезпек, оцінювання, контролю та управління ризиками, а також імплементацію в національне законодавство норм Директиви Ради №89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 року про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи.

Проект розпорядження розроблено Міністерством соціальної політики України на виконання статті 424 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь