РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

День людей з інвалідністю

Дата: 07.12.2018 11:39
Кількість переглядів: 287

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний людей з інвалідністю акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.

Не стоїть осторонь проблем людей з особливими потребами і служба зайнятості Рокитнянського району.

Так, із 01 січня по 01 грудня 2018 року на обліку у Рокитнянській районній службі зайнятості перебувало 35 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які мали статус безробітного. Завдяки співпраці з роботодавцями забезпечено працевлаштування 7 осіб. З них дві особи (в т.ч. 1 учасник АТО ) отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

З метою підвищення конкурентоспроможності осіб з особливими потребами на ринку праці, троє безробітних було направлено на профнавчання, по завершенню якого вони були працевлаштовані.

За відсутності підходящої роботи постійного характеру 56% осіб з інвалідністю, що перебували та перебувають на обліку, залучено до оплачуваних громадських та тимчасових робіт. У таких роботах взяли участь 19 осіб.

Станом на 01 грудня на обліку районної служби зайнятості перебуває 19  осіб з інвалідністю, які продовжують отримувати соціальні послуги.

Таким чином служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

З цією метою постійно ведеться облік осіб з обмеженою працездатністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

Варто відзначити, що філія забезпечила належну інфраструктуру для осіб з обмеженими фізичними можливостями (є пандус, кнопка виклику фахівців, підписи та відповідний інформаційний матеріал шрифтом Брайля), є інформаційний куточок для осіб з обмеженими можливостями,  також вони можуть підбирати собі роботу за допомогою тач-скріну вакансій, а також ознайомитися з робочими місцями за межами району та області.

Отже, де може працювати людина з інвалідністю? Чи може вона працювати взагалі? Так, може! Ми вважаємо, незалежно від рівня чи стану здоров'я кожна людина має потенціал і може його реалізувати. Люди з інвалідністю мають право на повноцінне життя!

Тож, з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, у межах загальнообласної акції "Робота без обмежень", директор Рокитнянської районної філії КОЦЗ Лариса Глюза на запрошення керівників Комунального закладу Рокитнянської районної ради "Інклюзивно-ресурсний центр" Наталії Коцюбанської та Центру дитячої та юнацької творчості, на базі якого функціонує реабілітаційний центр "Родина", Валентини Лосіцької взяла участь у засіданні "круглих столів", де розглядалися різноманітні питання навчання, виховання та соціалізації дітей з особливими потребами.

Поряд з такими важливими питаннями як впровадження інклюзії в освітньому середовищі, психологічної та медичної підтримки дітей та їх батьків, розглянуто питання          майбутнього вибору професійної діяльності випускниками цих закладів, можливості служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю, які прагнуть знайти своє місце у житті і бути корисними суспільству.

Важливим питанням, що піднімалося на засіданнях, було питання щодо пільг матерям дітей-інвалідів, які гарантує їм трудове законодавство України. Адже дуже часто в сім'ї, де є особливі дітки, один з членів родини, в основному це жінка, або не має можливості працювати й реалізувати себе професійно, або не може працювати повний робочий день, або зазнає дискомфорту на роботі через наявність дитини-інваліда. Тому Л.Глюза детально зупинилася на окремих положеннях трудового законодавства щодо батьків, які виховують дітей з особливими потребами, розповіла про наявні  у філії вакансії для таких батьків та про інші можливості служби зайнятості при пошуку роботи зазначеною категорією як батьків, так і їх дітей.

Соціальні партнери також розповіли про послуги, які вони надають та соціальні програми для людей, що мають інвалідність.

У роботі  "круглих столів" взяли участь голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик, його заступник Лариса Кононець, Синявський сільський голова Ольга Ковінька, представники медичної галузі району Валентина Баштова та Оксана Дідовська, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Олена Сатиренко, голова Рокитнянського районного товариства інвалідів "Віра" Галина Бангардт, директор Комунального закладу Рокитнянської районної ради Київської області "Рокитнянський районний дитячий будинок "Чебурашка" Ольга Гавриленко, директор Опорного навчального закладу Синявський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" Петро Мельник, протоієрей Андрій Харчишиннастоятель Свято-Михайлівського храму в с. Острів  Рокитнянського району, батьки та діти, які відвідують вказані навчально-виховні заклади.

Також у рамках проведення акції "Робота без обмежень" 26 листопада  провідним  фахівцем відділу надання соціальних послуг Оксаною Гулаковою проведено профінформаційний захід для безробітних громадян,  в тому числі і для осіб з інвалідністю, "Як розпочати власний бізнес".

28 листопада заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Надія Пустовіт та  провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Ірина Коваль провели семінар з техніки пошуку роботи, де надано рекомендації з підготовки резюме – одного із найефективніших атрибутів процесу працевлаштування, що підвищує шанси отримати роботу. Заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Надія Пустовіт підкреслила, що подібні навчальні семінари активізують зусилля безробітних, в тому числі осіб з інвалідністю, щодо їх самостійних дій з приводу працевлаштування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь