Проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему “Життєва компетенція”

Дата: 11.04.2019 11:56

09 квітня 2019 року провідним фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль для 18 учнів 8-А та 9-А Рокитнянської ЗОШ І-ІІ ступенів №5 проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему “Життєва компетенція”, де було розкрито поняття “життєва компетенція”, питання свідомого сприйняття життєвих очікувань, виховання навичок орієнтування в нестандартних життєвих ситуаціях.

Поняття “життєва компетенція” включає в себе наступне: це здатність людини розв’язувати життєві проблеми, готовність людини до нестандартних життєвих ситуацій, вміння орієнтуватися в сучасному мінливому світі, швидко знаходити і приймати правильні рішення, набувати досвіду оцінювати навколишнє середовище та      свою         поведінку.

Рівень сформованості життєвої компетентності дозволяє визначити рівень готовності учня – випускника школи до свідомого творення свого життя, яке передбачає розробку життєвої стратегії й життєвого шляху.
Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах “Комплімент”, “Життєва компетенція”, “Співбесіда” та активно обговорювали виходи з реальних ситуацій, з якими можуть зустрітися підлітки в своєму житті.
Учні дізналися про стратегію досягнення людиною життєвого успіху. А саме про те, що шлях до успіху пролягає через пошуки, знахідки й невдачі, розчарування, падіння і творче піднесення. На завершення школярі зробили висновок, що людина все життя вчиться, розвиваючи свою вимогливість, уміння критично оцінити себе й постійно удосконалюється. Також вияснили для себе, що геніями не народжуються, а стають.

Хочеться побажати, щоб кожен став людиною у найвищому розумінні, найперше — здоровою і щасливою, високоосвіченою, гармонійно розвинутою і знайшов справу свого життя, а саме майбутню професію за покликом душі і серця і яка буде приносити моральне та матеріальне задоволення.