РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Дайджест новин Уряду 14.12.2018

Дата: 17.12.2018 12:12
Кількість переглядів: 258

В’ячеслав Кириленко зустрівся з освітянами міста Суми

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко у Будинку Уряду провів зустріч з освітянами міста Суми, зокрема з директорами загальноосвітніх шкіл, представниками управління освіти і науки Сумської міської ради, навчально-виховних комплексів, позашкільної освіти та представниками профспілки працівників освіти і науки міста Суми. У зустрічі також взяв участь народний депутат України Олег Медуниця.

Освітяни обговорили з Віце-прем’єр-міністром хід реформування середньої освіти, впровадження «Нової української школи», проблеми розвитку професійно-технічної освіти, національно-патріотичне виховання як складник шкільної освіти. Представники освітньої галузі відзначили вагому матеріальну підтримку українського Уряду спрямовану на освітню реформу.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що наступного року Уряд планує продовжити значну фінансову підтримку, зокрема на реформування початкової школи, «Нову українську школу», у бюджеті на 2019 рік закладено 1 млрд 250 млн грн.

«Зберігається тенденція підвищення соціальних можливостей для педагогів та освітян, це є наша стабільна політика. Жодне засідання Уряду не проходить без розгляду питань, що стосуються освіти», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Освітяни змогли поставити урядовцю запитання, висловили свої пропозиції до реформування середньої, позашкільної освіти, підвищення престижу професії вчителя. В’ячеслав Кириленко подякував педагогам за багаторічну складну роботу в освітній сфері.

Позиція Японії щодо засудження російської агресії буде незмінною, – Посол Японії під час зустрічі з Прем’єр-міністром

Позиція Уряду Японії щодо засудження російської агресії проти України, невизнання анексії Криму і щодо всебічної підтримки Києва на шляху захисту своїх прав на міжнародній арені та внутрішнього реформування буде незмінною. Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Зустріч відбулася з нагоди завершення дипломатичної каденції Посла в Україні.

«Я приїхав в Україну одразу після Революції Гідності. Японія завжди захищала принципи територіальної цілісності України, засуджувала анексію Криму і агресію на Донбасі. Запевняю, що і надалі ця позиція буде незмінною», - сказав дипломат.

«Ми завжди відчували і відчуваємо підтримку Японії – і політичну, і економічну. Нам треба і надалі розвивати теплі взаємини, адже маємо багато перспективних сфер для взаємодії», - зазначив у свою чергу Володимир Гройсман.

Довідково

Навесні 2014 року Японія стала однією з перших країн, які визнали загрози російської агресії. В березні 2014 року МЗС Японії оприлюднило заяву, в якій закликало Кремль виконати положення міжнародного права, зокрема, Угоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України, поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Тоді ж Японія приєдналася до заяви «Великої сімки» із засудженням дій Росії щодо України, а також ухвалила рішення щодо запровадження санкцій проти РФ, які були посилені протягом 2014 року.

Протягом останніх чотирьох років Уряд Японії виділив фінансову допомогу Україні - у розмірі понад 1,7 млрд доларів США. Окремо виділено понад 40 млн доларів США безвідплатної прямої допомоги на проекти відбудови східних регіонів України та реабілітації постраждалого населення.

Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом на порядку денному відносин двох країн. Прямі іноземні інвестиції з Японії в Україну, станом на 1 липня 2018 р., становили 144,2 млн доларів США. А з урахуванням прямих інвестицій філій японських корпорацій, розташованих в Європі, японські інвестиції в економіку України сягають 300 млн доларів США.

Одним з перспективних напрямів співпраці України та Японії є реалізація великих інфраструктурних проектів.

Національна поліція отримала новітню техніку спецзв’язку від Уряду Японії

Сьогодні, 14 грудня, представники Уряду Японії урочисто передали поліцейським Сумщини 600 сучасних радіостанцій. Вони перекриють інформаційний простір всієї області, що унеможливить витік інформації та збільшить рівень комунікації. Про це під час передачі техніки наголосив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сучасне радіотехнічне оснащення відіграє важливу роль у ефективності роботи особового складу Нацполіції. Вартість такого комплекту техніки перевищує 500 тисяч доларів. Ми й надалі продовжимо впроваджувати аналогічні комунікаційні системи на території всієї України», - сказав Арсен Аваков.

Він подякував Послу Японії в Україні Сумі Шігекі за підтримку та вагомий внесок у розбудову Національної поліції України.

«На жаль, закінчується термін каденції дипломата Японії Сумі Шігекі і ми символічно завершуємо спільну роботу. Дякуємо за надійне партнерство у всіх проектах реформування МВС. Дякую Уряду Японії за системну і плідну співпрацю. Ми цінуємо, що у нас є чітке взаєморозуміння», - наголосив Арсен Аваков.

За час каденції Посла Шігекі Сумі у МВС було реалізовано ряд спільних проектів з Японією. Зокрема Національна поліція України в рамках Кіотського протоколу отримала нові екологічні автомобілі Toyota Prius та Mitsubishi Outlander, 9 тисяч комплектів форми та систему радіотехнічного зв’язку, ДСНС отримала спеціалізовані автомобілі, призначені для перевезення особового складу, майна та оснащення піротехнічних розрахунків ДСНС України до місць виявлення вибухонебезпечних предметів та автомобілі для проведення розмінування, Центральний клінічний госпіталь Державної прикордонної служби отримав високотехнологічне медичне обладнання від Уряду Японії.

Шігекі Сумі подякував Міністру внутрішніх справу України за співпрацю та висловив свою любов до України: «Незважаючи на те, що я їду, запевняю вас, я залишаюся не тільки другом для України, а й членом великої української родини», - зазначив Посол Шігекі Сумі.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв розповів, що сучасна Національна поліції України динамічно розвивається і цей результат невід’ємно забезпечують сучасні технічні засоби та інформаційні системи.

«Ми потребуємо сучасних технологічних рішень. Велика система забезпечення зв’язку, який нам сьогодні Уряд Японії передав, дозволить технічно покрити інформаційний простір всієї Сумщини і матиме 7 розгорнутих базових станцій в різних містах області», - сказав Сергій Князєв.

Глава Уряду під час зустрічі з учасниками Революції Гідності: Попри всі виклики маємо бути чутливими до проблем наших героїв

Протягом 5 років Україна переживає надскладні виклики, виборює своє право на вибір і зміни. Але попри всі складності треба бути чутливими до проблем людей, які свого часу прийняли удар на себе. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час чергової зустрічі з представниками громадської спілки «Ініціативна група постраждалих\поранених на Майдані».

Громадська спілка об’єднує людей, які брали активну участь у подіях Революції Гідності, в тому числі членів сімей загиблих під час Революції.

Учасники зустрічі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані Незалежності та на сході України.

«Я розумію горе родин, які втратили родичів. Терміну давності тут немає. Але життя триває, і треба бути чутливими до тих питань, які актуальні сьогодні… Перед нами стоїть завдання – побудувати сильну державу, аби ніхто не зазіхав на нашу свободу і нашу територію, - сказав Володимир Гройсман. – Боротьба триває. І в цій боротьбі ми маємо перемогти».

Говорячи про соціальний аспект питань, пов’язаних з ветеранами, передусім Революції Гідності, та членами їх сімей, Глава Уряду зазначив, що всі заплановані грошові виплати їм здійснені. Так само реалізована більшість соціальних ініціатив в освіті та медичному обслуговуванні. «Ми також створили Міністерство у справах ветеранів. І його керівник – Ірина Фріз – налаштована побудувати системну роботу Міністерства та діалог з ветеранськими організаціями».

Представники Ініціативної групи подякували урядовцям за активну підтримку майданівців і відзначили, що за два роки сформована ефективна система захисту інтересів громадян.

За результатами зустрічі, прийнято рішення почати роботу над комплексними законодавчими ініціативами для ветеранів.

Дизайн-батл – найкращий амбасадор бренда Ukraine NOW, - Роксолана Стадник

Дизайн-батл 2 Hours Design Battle, що проходить у колаборації з брендом Ukraine NOW, є найкращим амбасадором бренда України. На цьому наголосила керівник Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолана Стадник під час битви дизайнерів.

«Побувала на битві дизайнерів. 2 Hours Design Battle – яскравий, креативний проект і супер круто, що проходить у колаборації з Ukraine NOW. В Україні – величезна кількість талановитих, креативних людей, і вони створюють просто неймовірні речі. Вони і їхні роботи є найкращими амбасадорами бренда», - сказала Роксолана Стадник.

Вона висловила вдячність креативному директору студії Vintage, засновнику битви дизайнерів Ользі Шевченко за підтримку бренда Ukraine NOW та віру в те, що «Україна обов’язково стане центром дизайну й креативу».

За словами Ольги Шевченко, ідеєю проекту 2 Hours Design Battle є те, щоб «будь-який дизайнер міг заявити про себе світові, показати на що він здатний, що може створювати професійний продукт у стислі терміни».

Уряд завершує реформування восьми пілотних міністерств, – Олександр Саєнко

Реформування перших восьми пілотних міністерств підходить до завершення, повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко за підсумками засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління.

За його словами, під час засідання було розглянуто цільові структури апаратів вказаних міністерств й спільно з представниками міністерств та експертним середовищем погоджені усі аспекти.

«Ключове завдання – зосередити роботу міністерств на формуванні політики та позбавити їх невластивих функцій, таких як надання адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та управління об'єктами державної власності», - додав Міністр.

Також під час засідання було обговорено оновлення Стратегії реформування державного управління на основі комплексної оцінки європейських партнерів з проекту SIGMA та продовження її дії до 2021 року, враховані рекомендації Рахункової палати.

Крім того, як повідомив Олександр Саєнко, у січні-лютому 2019 року планується закінчити формування нових директоратів у міністерствах, що означає відкриття низки нових вакансій державної служби.

Довідково

Реформа міністерств розпочалася відповідно до Стратегії реформування державного управління на 2016-2020 рр. Завершення реформування 8 міністерств відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. №946.

У 2019 році держпідтримка регіонального розвитку становитиме 30,8 млрд грн, - Геннадій Зубко

Загальний ресурс місцевих бюджетів у 2019 році становитиме 573,1 млрд грн, з яких власні доходи місцевих бюджетів – 292,3 млрд грн, що більше на 41,8 млрд грн у порівнянні із затвердженими місцевими бюджетами на 2018 рік, або на +16,7%. Так прокоментував прийнятий Держбюджет-2019 Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що у 2019 році обсяг державної фінансової підтримки на реалізацію інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку становить 30,8 млрд грн (у 2018 році аналогічні видатки заплановані в сумі 25,4 млрд грн).

Зокрема, це:

  • програма ЄС з підтримки секторальної політики України – 0,5 млрд грн;
  • ДФРР – 7,7 млрд грн (у 2018 р. – 6,0 млрд грн), у тому числі: на забезпечення реалізації проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету» у сумі 0,5 млрд грн;
  • субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 2,1 млрд грн (2018 р. – 1,9 млрд грн);
  • субвенція на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості – 1,0 млрд грн (2018 р. – 1,0 млрд грн);
  • субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 14,7 млрд грн, що складає 35% Державного дорожнього фонду (2018 р. – 11,5 млрд грн);
  • субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій – 4,8 млрд грн (2018 р. – 5 млрд грн).

І це не враховуючи трансферти з державного бюджету у розмірі – 288,3 млрд грн.

Також у Держбюджеті-2019 передбачено прямі міжбюджетні відносини з ОТГ, у яких перші вибори відбулися в 2018 році, у тому числі по тих, перші вибори в яких відбудуться 23 грудня 2018 року.

Угода з Литвою є зразком для співробітництва у сфері трудової міграції з країнами ЄС, - Андрій Рева

Згода з Литовською Республікою є зразком для співробітництва у сфері трудової міграції з країнами Європейського Союзу. Про це Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, доповідаючи про двостороннє співробітництво в соціальній та гуманітарній сферах з Литвою, під час підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції.

«В умовах збільшення потоків трудової міграції актуальним є питання легального працевлаштування, сплати страхових внесків та забезпечення належного соціального захисту громадян», - наголосив Андрій Рева.

Судова гілка влади має стати однією з найавторитетніших у суспільстві, – Володимир Гройсман

Судова гілка влади, яка сьогодні переживає період реформування, має стати однією з найавторитетніших і такою, що викликає довіру у суспільстві. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час конференції “Роль Верховного Суду в забезпеченні прав і свобод людини”.

«Для нас головне - відновлювати справедливість і довіру - через конкретні рішення. Судова гілка влади має бути однією з найбільш авторитетних в країні, - сказав Володимир Гройсман. - У нас не буде другого шансу створити другий новий Верховний Суд. І зараз від Верховного Суду і до районного маємо запровадити нові стандарти і принципи. Люди хочуть, аби в країні була справедливість, аби всі були перед судом рівні, а суди були незалежні».

Незалежний і справедливий суд, впевнений Глава Уряду, це також запорука економічної стабільності – адже суд є ключовою ланкою захисту права власності та інвестицій. Саме тому зараз потрібно не просто провести «черговий етап чергової реформи», зазначив Володимир Гройсман, а стати прикладом повернення довіри людей і встановлення верховенства права.

Звернення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Шановні громадяни!

Ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС завжди будуть для нас символом громадського подвигу та самопожертви, які заслужили вдячність мільйонів наших співгромадян. Під час страшного лиха вони добровільно зголосилися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпеки. На жаль, це коштувало їм підірваного здоров’я, а багато кому і життя. Їх мужні дії допомогли значно зменшити негативні наслідки катастрофи для України та світу.

Сьогодні Україна впроваджує політику відродження Чорнобильської зони відчуження. Президент України Петро Порошенко підписав Указ “Про додаткові заходи з відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, із соціального захисту постраждалих осіб, безпечного поводження з радіоактивними відходами”.

На виконання цього Уряд вирішує питання з підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв’язку із втратою годувальника з числа ліквідаторів. Ми усвідомлюємо, що ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС потребують розширених медичних послуг та особливого соціального захисту. Тому ми і надалі будемо підтримувати систему пільг та медико-профілактичних заходів для ліквідаторів та працювати над її вдосконаленням. Переконаний, що турбота про людей, які ціною власного здоров’я врятували від наслідків аварії мільйони співвітчизників, – це обов’язок не лише Уряду, а і усіх українців.

Висловлюю подяку усім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за мужність і жертовність. Бажаю Вам міцного здоров’я, добробуту і довголіття!

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                                                                                   Володимир ГРОЙСМАН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь