РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Дайджест новин Уряду 17.12.2018

Дата: 18.12.2018 12:31
Кількість переглядів: 233

Глава Уряду про підсумки візиту до Брюсселю: Знайшли повну підтримку, намітили щонайменше три напрямки секторальної співпраці

Європейський Союз висловлює щиру підтримку Україні і готовий надалі послідовно і твердо розвивати секторальну співпрацю по різних напрямках – від безпеки та реформи митниці до інтеграції у спільний енергетичний та цифровий простір. Про це сказав Прем’єр-міністр України, підсумовуючи свій візит до Брюсселя.

За його словами, ключовою темою розмов стала ситуація в Азовському морі. «Я запропонував аби наші партнери розглянули позицію дзеркальних санкцій. Якщо росіяни зупиняють суда в Керченській протоці, то треба вводити аналогічні санкції. Тільки так агресор зрозуміє те, що саме чинить проти нас, - сказав Володимир Гройсман. - Ще одне питання – інфраструктура. Запропонували направити оціночну місію для оцінки проектів інфраструктурного розвитку Приазов’я та Сходу України».

Глава Уряду повідомив про підписання восьми угод, які стосуються різних сфер, в тому числі освіти, посилення контактів між людьми, запровадження технологій енергоефективності. Їх загальний обсяг фінансування становитиме близько 400 млн євро.

«Я зустрів повну підтримку з боку ЄС. Ми налаштовані на подальшу співпрацю», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

17 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебував з робочим візитом у Брюсселі. Він провів перемовини з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні, під час яких сторони відзначили необхідність консолідувати міжнародний тиск на країну-агресора і посилювати політику санкцій, насамперед з метою звільнення українських моряків та військових суден, а також відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря.

Глава Уряду також провів П’яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, під час якого було підбито підсумки виконання Угоди про асоціацію і розпочато роботу з формування секторального порядку денного взаємодії в економіці, енергетиці, в цифровій та безпековій сферах.

Під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском Глава Уряду запропонував керівництву ЄС започаткувати програми цілеспрямованої підтримки українського Приазов’я в рамках санкційної політики проти країни-агресора та заходів з відновлення вільного судноплавства в регіоні та розвитку українських портів Бердянська та Маріуполя.

В Європейській Комісії Глава Уряду зустрівся з Президентом Жаном-Клодом Юнкером, віце-президентами Валдісом Домбровскісом та Марошем Шефчовічем. Обговорили надання Україні другого траншу в 500 млн євро за програмою макрофінансової допомоги вже на початку наступного року, можливості поширення на Україну режиму внутрішнього ринку газу ЄС – для збереження транзиту після 2019 року, спільне управління українською газотранспортною системою та активне впровадження проектів секторальної підтримки.

Рішення Ради асоціації Україна-ЄС дозволяють розпочати перехід від формату співробітництва та партнерства до механізмів просування секторальної інтеграції України з ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

У Брюсселі завершилося п’яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, результатами якого стали низка рішень та закріплення пріоритетних напрямів інтеграції України з Євросоюзом.

Як зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, окрім підбиття підсумків спільної роботи з виконання Угоди про асоціацію, сторони окреслили значно ширше коло взаємодії, що дозволяє розпочати перехід від формату співпраці та партнерства до механізмів просування секторальної інтеграції України з ЄС.

«Вдячні за політичну підтримку нашої держави Європейським Союзом і засудження агресивних дій РФ у Азовському та Чорному морях, наполяганні на відновленні свободи навігації в Азовському морі та через Керченську протоку, звільнення військовополонених українських моряків та захоплених суден, подальшу підтримку територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України. Розраховуємо на подальшу включеність ЄС у спільну роботу з оцінки запропонованої Україною програми дій з інтеграції у цифровий ринок, напрацювань зі спрощення умов (митних формальностей) у торгівлі з ЄС, вичерпний перелік завдань для підготовки підписання угоди ACAA, поглиблення порядку денного у сфері свободи, юстиції, безпеки, а також роботи з оновлення додатку до Угоди у сфері енергетики», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Євросоюз на засіданні висловив рішучу підтримку України та засудив агресію Російської Федерації. У контексті ситуації в Азовському та Чорному морях, ЄС чітко заявив, що не існує жодних виправдань для застосування військової сили з боку Росії проти українських суден. Рада асоціації закликала Росію негайно повернути захоплені українські судна та звільнити 24 затриманих військовослужбовців, а також забезпечити вільний та безперешкодний прохід через Керченську протоку. «Європейський Союз продовжуватиме уважно відстежувати ситуацію і рішуче налаштований діяти належним чином у тісній координації зі своїми міжнародними партнерами», – йдеться у підсумковій заяві.

Євросоюз зазначив про погіршення гуманітарної ситуації в зоні конфлікту, засудив системні порушення прав людини на окупованих територіях та закликав РФ звільнити громадян України, які незаконно утримуються в тимчасово окупованому Криму та в РФ. ЄС підтвердив готовність надалі підтримувати регіони України, постраждалі внаслідок російської агресії. Зокрема, сторони обговорили можливість надання адресної допомоги Приазовському регіону. Для цього на початку 2019 року ЄС відрядить оціночну місію в Україну.

ЄС привітав прогрес у виконанні Угоди про асоціацію та зростання обсягів двосторонньої торгівлі, незважаючи на виклики, з якими зіштовхується Україна. Також зазначено про прогрес у низці реформ, зокрема, у сфері децентралізації,  реформи системи юстиції, банківського сектору, первинної медичної допомоги та ін. Зупинившись на важливості медичної реформи, ЄС підкреслив готовність і надалі підтримувати зміни в галузі охорони здоров'я відповідно до Угоди про асоціацію.

За підсумками саміту Україна – ЄС, що відбувся 9 липня 2018 року, Рада асоціації погодилася продовжити діалог щодо поглиблення інтеграції у 4 пріоритетних сферах: енергетика, юстиція і внутрішні справи, митниця та цифрова економіка.  Також погоджено розпочати роботу щодо оновлення, де це необхідно, додатків до Угоди про асоціацію, зокрема, Додатку XXVII у сфері енергетики.

ЄС визнав прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичного ринку після завершення реформ. Для цього сторони погодилися з необхідністю активізації імплементації існуючих зобов'язань, зокрема, було наголошено на необхідності якнайшвидше завершити розукрупнення відповідних операторів систем передачі в електричному та газовому секторах. Рада асоціації підтвердила роль України як стратегічної транзитної країни для постачання газу, яка забезпечує доступні, безпечні і стабільні постачання до ЄС.

Сторони погодилися активізувати співпрацю у сфері юстиції та внутрішніх справ, зокрема, у сферах, що становлять взаємний інтерес. У цьому контексті окремо йшлося про посилення співпраці  для протидії гібридними загрозами, зокрема, дезінформації, кібератакам, втручанню у вибори. Рада асоціації привітала зобов'язання ЄС продовжувати підтримку України в галузі кібербезпеки.

У частині цифрової економіки сторони погодилися вести подальший регулярний діалог у цій сфері. Було домовлено провести оцінку стану розвитку цифрової економіки України з тим, щоб підтримати наближення українського законодавства до законодавства ЄС.

На полях Ради асоціації також підписано низку міжнародних договорів:

  • Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні - EE4U-II»;
  • Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування заходу «Програми технічного співробітництва 2018 року»;
  • Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування заходу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України»;
  • Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування заходу «Програма розширення контактів між людьми: Дім Європи»;
  • Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Європейським інвестиційним банком;
  • Угоду про грант Фонду E5P (Проект «Вища освіта України») між Україною та Європейським інвестиційним банком;
  • Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Транспортний зв'язок в Україні – Фаза І»).

Прем’єр-міністр: Інтеграція до енергоринку ЄС, спільне управління ГТС та збереження газового транзиту через Україну – ключові завдання співпраці з ЄС в енергетиці

Україна ставить за мету повністю інтегруватися до енергоринку ЄС, а також зберегти свою роль як ключового транзитера газу при спільному управлінні газотранспортною системою України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії з питань енергетичного союзу Марошем Шефчовічем.

За словами Глави Уряду, поширення на Україну режиму внутрішнього ринку газу ЄС є ключовим елементом концепції постачання газу в ЄС та Україну після 2019 року – часу завершення існуючого контракту на транзит російського газу по території України.

«За останні три роки Україна повністю змінила умови функціонування ринків газу та електроенергії відповідно до європейських вимог. Ці зміни підтверджують очевидне: наша головна мета – це інтеграція України до енергетичного ринку ЄС, – сказав Володимир Гройсман. – У свою чергу українська ГТС довела свою надійність і здатність забезпечувати безперебійний транзит газу навіть у складних умовах. Саме тому ми й надалі закликаємо об’єктивно і тверезо оцінити загрози від російського проекту «Північний потік-2», який є виключною енергетичною зброєю Росії, спрямованою як проти України, так і проти країн Європейського Союзу».

Глава Уряду також повідомив про хід запровадження загальнодержавної програми енергоефективності і створення Фонду енергоефективності, а також подальшого процесу анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

«Завдяки нашому тісному партнерству енергетична сфера є однією з найбільш передових у контексті виконання наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з Євросоюзом», – зазначив Володимир Гройсман.

Успішна Україна є інвестицією в успішне майбутнє усієї Європи, – зустріч Володимира Гройсмана з Жаном-Клодом Юнкером

Європейський Союз є ключовим стратегічним партнером України у питанні підтримки процесу реформ, захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, і зараз очевидно, що успішна Україна – це інвестиція в успішне майбутнє усієї Європи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Президентом Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером. Зустріч відбулася в рамках візиту Глави Уряду до Брюсселя.

Володимир Гройсман наголосив, що Україна активно інтегрується в європейський простір по багатьох напрямках. Вже зараз доля ЄС в українському торговельному обороті перевищує 42%. Реформи, які реалізуються в економіці, державному управлінні – в тому числі за підтримки Євросоюзу, додають економічної потужності нашій країні. Так, українська економіка демонструє зростання 11 кварталів поспіль. І цей прогрес є запорукою позитивних рішень партнерів нашої країни про виділення фінансової підтримки – в різних формах. Така підтримка дозволяє пройти пікові боргові виплати і забезпечувати стабільність фінансової ситуації в країні.

«Ключове завдання нинішнього Уряду бачу в забезпеченні незворотності процесів реформ, які вже були впроваджені, – сказав Володимир Гройсман. – А в контексті нашої співпраці бачу пріоритетом поглиблення секторальної співпраці у сфері цифрової економіки, енергетики та лібералізації торгівлі».

Прем’єр-міністр зазначив, що зараз Україна та ЄС перейшли від формату відносин «партнерства та співпраці» до формату чіткого і сталого діалогу, який дозволяє акцентувати увагу на конкретних діях.

Приміром, питання енергетики, за словами Глави Уряду, включають повну інтеграцію енергоринків, збереження ролі української газотранспортної системи як провідного інструмента постачання газу європейським постачальникам, продовження реформ енергосектора країни.

«Ми маємо добрі показники двосторонньої торгівлі. ЄС для нас тут є стратегічним партнером. І Україна готова продовжити секторальні реформи, аби інтегруватися до європейських правил у цій сфері», –- сказав Володимир Гройсман.

На його думку, питання протидії агресії – це так само напрямок співпраці. І він враховує не тільки безпосередньо санкційну політику, а й можливості розвитку Приазов’я.

«Просимо відрядити в Україну спеціальну підготовчу чи оціночну місію, яка б спільно з українськими експертами опрацювала конкретний пакет проектів по реалізації інфраструктурних і соціальних проектів в регіоні Азовського моря», – сказав Володимир Гройсман.

Київ і Брюссель розраховують завершити четверту програму макрофінансової допомоги на початку 2019 року, – зустріч Глави Уряду з Віце-президентом Єврокомісії

Україна та Європейський Союз розраховують завершити, а відтак отримати другий транш діючої програми макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро на початку 2019 року. Про це йшлося під час перемовин Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

Нагадаємо, в травні поточного року в результаті аналогічних перемовин за участю Глави Уряду Єврокомісія схвалила рішення про започаткування нової програми макрофінансової допомоги. У вересні було підписано меморандум, а вже в грудні Україна отримала перший транш обсягом 500 млн євро.

«Спільними зусиллями нам вдалося пройти шлях до підписання Меморандуму про взаєморозуміння та кредитної угоди, а також виділення першого траншу макрофінансової допомоги у стислі терміни, – сказав Володимир Гройсман. – Ми цінуємо тверду і послідовну підтримку наших зусиль у впровадженні реформ. Пріоритетами нашої спільної роботи на найближчу перспективу є поглиблення секторальної співпраці у сфері цифрової економіки, енергетики та лібералізації торгівлі».

Валдіс Домбровскіс зі свого боку зазначив, що стабілізація макрофінансової ситуації в Україні стала стимулом в ухваленні рішення про виділення Україні коштів. Тож ЄС розраховує, що Україна і надалі зберігатиме темп реформ і приділить увагу точковим змінам в податковій, енергетичній, загальнофінансовій та соціальній сферах.

Довідково

17 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебуває з робочим візитом у Брюсселі. Наразі він провів перемовини з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні, під час яких сторони відзначили необхідність консолідувати міжнародний тиск на країну-агресора і посилювати політику санкцій, насамперед з метою звільнення українських моряків та військових суден, а також відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря.

Глава Уряду також провів П’яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, учасники якого підбили підсумки виконання Угоди про асоціацію і розпочали роботу з формування секторального порядку денного взаємодії в економіці, енергетиці, в цифровій та безпековій сферах.

В рамках візиту Володимир Гройсман зустрівся з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Під час перемовин йшлося про можливості участі ЄС у проектах підтримки Приазов’я.

Рада асоціації Україна-ЄС підтвердила незмінну прихильність сторін політичній та економічній інтеграції – Заява за підсумками засідання

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику, на їх розсуд. При публікації прохання робити посилання на джерело.

 

З повагою

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь