Про профорієнтаційний урок

Дата: 19.04.2019 13:07

17 квітня 2019 року провідним фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль для 18 учнів 9-А класу Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему “Життєва компетенція”, де було розкрито поняття "життєва компетенція" і її основні складові.

Поняття “життєва компетенція” включає в себе: здатність людини розв’язувати життєві проблеми, готовність людини до нестандартних життєвих ситуацій, вміння орієнтуватися в сучасному мінливому світі, швидко знаходити і приймати правильні рішення, набувати досвіду, оцінювати навколишнє середовище та свою поведінку.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах “Комплімент”, “Життєва компетенція”, “Співбесіда” та активно обговорювали виходи з реальних ситуацій, з якими можуть зустрітися підлітки в своєму житті.

Учні дізналися про стратегію досягнення людиною життєвого успіху. А саме про те, що шлях до успіху пролягає через пошуки, знахідки й невдачі, розчарування, падіння і творче піднесення. На завершення школярі зробили висновок, що людина все життя вчиться, розвиваючи свою вимогливість, уміння критично оцінити себе й постійно удосконалюється.

В кінці профорієнтаційного заходу, Іриною Коваль, було запропоновано всім бажаючим учням пройти психодіагостичне тестування щодо виявлення своїх професійних схильностей,  за допомогою автоматизованого робочого місця "Профконсультант" у приміщенні філії або за допомогою консультативної мережі "Моя професія" дистанційно не виходячи з дому.