Про участь делегації від Рокитнянщини у відзначенні Дня Соборності України в місті Києві

Дата: 23.01.2019 13:18

22 січня 2019 року Україна відзначила День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.

Делегація із Рокитнянщини у складі представників Рокитнянської районної державної адміністрації, Рокитнянської районної ради, районного центру первинної медико-санітарної допомоги, районної поліції, парафіян православної церкви України та громадських активістів відзначила День Соборності України у місті Києві на Софійській площі.

Впродовж дня на святковій сцені було презентовано уніформу військовослужбовців різних часів: гуцульського полку морської піхоти УНР у 1919-1921 роках, полку чорних запорожців (кінний девізіон ІІ запорозького полку), українських січових стрільців, корпусу кордонної охорони УНР, вояків автопанцерного девізіону І Галицького корпусу Української Галицької армії. Також на Софійській площі стояв макет потужного панцерника «Остін» - найпоширенішого бронеавтомобіля революційної доби. Зі сцени звучали патрітичні революційні пісні, присяга козака дієвої армії Української Народної Республіки. У виконанні гурту «Хорея козацька» для усіх на святі звучали гімн України 1918 року та марш-стяг, з яким наші воїни 100 років тому йшли боротись за незалежність України.

Завершальним на цьому знаменному державному святі була урочиста промова Президента України Петра Порошенка, який своє вітальне слово до українців сучасності розпочав зі слів: «Слава Ісусу Христу!», адже саме так християни-українці завжди віталися один з одним, особливо на Західній Україні. В основі цього вітання лежить уславлення Христа, який приніс на землю любов і духовність. Нинішнє вітання українців «Слава Україні!» - це гасло боротьби організації українських націоналістів (ОУН), згодом Української Повстанської Армії (УПА) проти більшовизму і фашизму, згодом Народного Руху України та нині – усіх патріотів України. Ті перші воїни за справді незалежну Україну, що вживали вітання «Слава Україні!» − «Героям слава!», конкретизували духовність і любов українців: слава країні, яка хоче стати насправді вільною правовою державою; слава героям, які життя кладуть за духовні цінності з любові до Батьківщини.

Петро Порошенко у своєму виступі наголосив, що саме 100 років тому, саме на Софійській площі перед пам’ятником Богдану Хмельницькому був проголощений Акт Злуки УНР і ЗУНР та святе дійство якого було освячене в Софійському соборі. «То було справжнє національне свято, так вершилася історія!» - сказав Президент України. І хоч незалежність пізніше була втрачена, Україну знову ділили чужі держави та українці не втрачали велику надію! 21 січня 1990 року українська нація згадала свій історичний досвід - відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української революціїі. І вже 24 серпня 1991 року постала знову незалежна Україна, єдина і неподільна, від Чернігова до Криму, від Ужгорода до Луганська.

Та російський Кремль не погодився із волелюбністю українців – Росія знову розпочала гібридну війну із Україною, Російська імперія знову хоче заволодіти нашою рідною землею. Та Україна не хоче вкотре одягати російський зашморг на шию, Україна хоче жити вільно, в достатку та єдності! Україна сильна і непоборна, єдина, незалежна і соборна!

Тож зробімо все можливе, аби нащадки української землі із гордістю згадували нелегкий шлях боротьби за незалежність, щлях до національної, ідейної та духовної єдності українців.

«Слава Україні!» − «Героям слава!»