Про районні заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

Дата: 23.01.2019 13:25

22 січня 2019 року Рокитнянщина долучилася до відзначення історичного державного свята - Дня Соборності України. Щороку українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), який відбувся 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Цей день є дуже важливим в історії української нації. Це день єднання та підвищення духовної сили народу. 100 років тому Українська революція 1917-1921 років втілила мрію багатьох поколінь українців, об'єднавши українські землі в єдину соборну державу.

Цього дня згадати події тогочасних революційних часів в центрі селища біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралися: керівництво району, представники трудових колективів, громадськості, політичних сил району, учасники АТО та учасники бойових дій на сході країни, військовослужбовці, молодь та представники місцевих ЗМІ.

Традиційно урочистий захід розпочався під звуки Державного Гімну України, повсюди майоріли стяги Державного Прапору України, молодь декламувала патріотичні вірші про Україну. До зібрання звернулися заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариса Кононець та голова районної ради Олександр Конопчук. У своїх промовах вони згадали важкий шлях України – ці 100 років визвольної боротьби, яким вона йшла до незалежності. Зазначили, що нині на свободу та незалежність України знову продовжують посягати, зокрема наш російський сусід, якого ми завжди щиро приймали та якому довіряли. Так склалося, що сусідні держави-переможниці Світової війни не хотіли бачити Україну самостійною, та й в середині країни були гострі ідейні протиріччя політичної еліти, було недооцінено значення збройних сил у захисті державного суверенітету та були прорахунки у виборі стратегічних союзників. Проте українці ніколи не втрачали надію. Війна на сході нашої країни не лише за територію, не лише за геополітичну вигоду, навіть не за ресурси країни, а за можливість жити згідно власного самовизначення, у власно збудованому світі, з власною перспективою. Україна має право на свою цивілізацію – свої принципи, свої мотивації, свої установки, свої стратегічні ресурси, свої іновації, свою свободу.

Після промов очільників району та згадок про революційні історичні події хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих борців за свободу України, загиблих Героїв Небесної Сотні та усіх загиблих воїнів Рокитнянщини. Поклали квіти до пам’ятника величному борцю за свободу - Тарасу Шевченку, до банера Героям Небесної Сотні  та пам’ятного знаку відважним воїнам АТО «Захисникам незалежності України».

Українці – непоборні, перед небезпекою українці лише згуртовуються. В єдності та злагоді сила українців!