Про профорієнтаційний урок

Дата: 17.12.2018 13:51

Стрімкий розвиток техніки і технологій на початку ХХІ сторіччя, так званий технологічний прорив, зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності та трансформацію існуючих, а також зміну економічних відносин і оформлення нових ринків.

У результаті змінюється технологічний уклад світового суспільства. Тому потреба у нових компетенціях усе більше зростає: одні професії зникають, інші – з’являються. Все це неминуче спричиняє зміни професійно-кваліфікаційної структури зайнятості на ринку праці майбутнього, а також формує вимоги до професійних знань, умінь та навичок працівника. Відповідність їм дозволяє залишатися затребуваним на ринку праці, "йти в ногу з часом".

14 грудня  2018 року провідним фахівцем відділу надання соціальних послуг Рокитнянської  районної філії Київського обласного центру зайнятості Катериною Білобровою проведено   інтерактивні уроки   для  восьмикласників Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 на тему "Професії майбутнього". Метою даного заходу було ознайомити учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри.

Восьмикласники дізналися про те, що змінює світ сьогодні та світові тенденції щодо змін на ринку праці. А саме: глобалізація та інтеграція; розвиток шерингової економіки; зростання клієнтоорієнтованості та ексклюзивності; програмування та автоматизація певних виробничих процесів.

Також учні ознайомилися із  основними трендами на ринку праці та професіями, які будуть користуватися попитом в найближчому майбутньому. Школярі дізналися, де можна здобути ту чи іншу професію  та які навички та знання необхідно мати, щоб бути успішним.

Під час підведення підсумків Катерина Білоброва нагадала учням про  можливість ознайомлення з описами професій, які наявні у Рокитнянській районній філії зайнятості, профорієнтаційному терміналі та у мережі інтернет. Також школярі дізналися, де можна пройти тестування на професійну спрямованість за різними методиками, для визначення схильностей до певного типу професій, щоб зробити правильний вибір.