Про відзначення свята Перемоги

Дата: 10.05.2019 13:53

09 травня 2019 року Рокитнянщина відзначила День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-у річницю вигнання нацистів з України.

У цей травневий день, коли всюди буяє зелень, цвітуть дерева і мерехтить весняний дощ, ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів наших співвітчизників, які загинули у страшній війні минулого століття, та перед пам’яттю загиблих нині – у війні із побратимом.

Під звуки духового оркестру дитячої музичної школи розпочалися святкові урочистості. Центральною алеєю селища рушила мітингова колона у складі: ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, учасників операції об’єднаних сил, учасників бойових дій, військовослужбовців, керівництва району, делегацій від установ, організацій та підприємств району, місцевого духовенства, учнівської молоді, жителів району та ЗМІ.

На усіх будівлях містечка майоріли синьо-жовті прапори. Усі учасники святкового дійства одягли «квітки маку» - символи жертв війни. Біля Меморіалу Слави палахкотів вогонь миру.

Мітинг-реквієм розпочався поклаладанням квітів до банера Героям Небесної Сотні, пам’ятника Захисникам незалежності України, Меморіалу Слави, пам’ятного знаку воїнам-афганцям та пам’ятника-бюсту герою Радянського Союзу Олександру Овсійовичу Шевченку.

Потім з вітальними промовами до ветеранів війни та усіх учасників мітингу звернулися очільники району: виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко, голова районної ради Олександр Конопчук та селищний голова Юрій Богданов. До вітань також долучилися районний військовий комісар Володимир Бабенко, ветерани та молодь.

Керманичі вітали усіх зі святом Перемоги над нацизмом. Із шаною дякували усім ветеранам за здобуту перемогу, дякували матерям за втрачені життя дітей, які забрала війна, дякували вдовам за чоловіків, які не повернулися додому, дякували усім, хто втратив своїх рідних, дякували кожному, хто віддав своє життя за нас.

На мітингу поіменно було згадано загиблих наших земляків, які захищали наш район під час Другої світової війни та усіх нині загиблих земляків на сході країни.  Після цього усі схилили голови у глибокій скорботі та впродовж «хвилини мовчання» під залпи військового салюту вшанували пам’ять загиблих у війні.

По завершенню мітингу-реквієму школярі та молодь вітали ветеранів, міцно їх обіймали та дякували за здобуту для усіх нас Перемогу. Потім для ветеранів був влаштовний благодійний святковий обід.

Також впродовж цього святкового дня представники духовенства та релігійних організацій провели поминальні панахиди за жертвами війни та молебні за мир в Україні. На стадіоні районного спортивного комплексу «Рокитне» відбулися спортивні масові заходи (змагання з футболу, олімпіада з легкої атлетики, естафети для дітей) та велопробіг «Стежками пам’яті». В районі по всім населеним пунктам були проведені урочисті заходи, присвячені Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Війна – це біль і сльози, це розпач і втрата, це горе і смерть. Спливають роки, та не спливає пам’ять про тих, хто віддав життя заради миру, пам’ять про тих, хто переміг війну!

Вклонімось низько до землі перед всіма полеглими й живими, перед всіма, хто любить Батьківщину, перед всіма, хто втратили життя!

Молімося за українську землю, за наш народ, за мирне майбуття!