Про заходи з нагоди 23-ї річниці Конституції України

Дата: 28.06.2019 13:59

27 червня 2019 року у переддень українського загальнодержавного свята – 23-ї річниці Основного Закону України, в районному будинку культури відбулися святкові урочистості.

У обрядовій залі будинку культури зібралися керівництво району, представники громадських організацій, політичних партій, трудових колективів, молоді та місцевих ЗМІ.

Традиційно урочистий захід розпочався під звуки Державного Гімну України. З вітальними словами до усіх присутніх звернулися виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко та голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук. Вони відмітили, що Конституція України є головним оберегом державності і демократії, гарантом незалежності і соборності України. Привітали усіх з державним святом, побажали створення вільного і справедливого суспільства, міцної та заможної держави, зичили усім міцного здоров’я, добробуту та миру в країні.

Потім з нагоди Дня Конституції України керманичі відзначили кращих представників трудових колективів району, вручивши їм подяки, грамоти та квіти.

Продовжилися урочистості цікавою лекцією про шлях становлення закону з найвищою юридичною силою - Конституції України. Читав лекцію доктор наук в галузі політології, доктор філософських наук, професор Міжнародної кадрової академії, член Академії наук України Федір Михайлович Медвідь. У своїй промові він наголошував, що саме Конституція України є однією із найдосоконаліших конституцій світу. Розповів про цінність права, про конституційні права громадян, про основних фундаторів українськості та національного патріотизму Пантелеймона Куліша, Миколу Костомарова та Тараса Шевченка. Відмітив, що свято День Конституції України має спонукати українців до роздумів про краще майбутнє та до правильного свідомого вибору національної стратегії, адже українці – європейський освідчений народ! Також Федір Михайлович підсумував, що головною цінністю Конституції України є дотримання прав людини! Та на згадку про свій візит на Рокитнянщину продарував різні друковані видання та  авторські книги.

По завершенню урочистостей було покладено квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

Прийняття Основного Закону України закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній, незалежній державі. Бажаємо усім міцного здоров’я, добробуту та родинного затишку, мудрості і далекоглядності, успіхів та нових звершень заради реалізації принципів Конституції України – народовладдя, гуманізму та законності!