Про робочу зустріч

Дата: 19.02.2019 14:07

18 лютого 2019 року відбулася робоча зустріч директора Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариси Глюзи з Насташівським сільським головою Віктором Чумаківським.

Тривалий час надійним партнером Рокитнянської районної філії Київського ОЦЗ щодо створення умов тимчасової зайнятості для безробітних є Насташівська сільська рада. В результаті зазначеної співпраці впорядковуються вулиці, зони відпочинку, придорожні смуги, кладовища, пам’ятники загиблим воїнам, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища тощо.

У 2018 році з Насташівською сільською радою було укладено три договори для проведення громадських робіт із залученням 9 безробітних громадян. На оплату праці безробітних використано коштів у сумі 13,4 тис. грн., з них 6,7 тис. грн. з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування та 6,7 тис. грн. з бюджету сільської ради.

Оплачувані громадські роботи мають суспільну корисну спрямованість, відповідають потребам певної адміністративно-територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку.

Відповідно до частини 6 статті 31 Закону України "Про зайнятість населення", у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт, фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Тому для успішного початку громадських робіт у 2019 році необхідна активна позиція органів місцевого самоврядування в частині прийняття рішень про їх організацію та проведення.

На сьогодні Насташівською сільською радою прийнято рішення виконавчого комітету щодо організації громадських робіт в 2019 році, затверджено перелік видів робіт та у місцевому  бюджеті заплановано кошти на такі цілі в сумі 12,3 тис. грн. Аналогічна сума буде залучена із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.