Прокуратура інформує

Дата: 17.04.2019 14:07

З метою забезпечення законності та правопорядку, боротьби зі злочинністю, захисту прав і інтересів громадян в Україні функціонують органи прокуратури.

Належне виконання усіх функцій прокуратури, передбачених Конституцією України, гарантується відповідним кадровим забезпеченням.

Так, ч.1 ст. 27 Закону України «Про прокуратуру», який приведено у відповідність до європейських вимог, передбачає наступні вимоги до прокурора місцевої прокуратури:

• кандидат має бути громадянином України;
  • повинен отримати вищу юридичну освіту;
  • мати стаж роботи в галузі права не менше двох років;
  • володіти державною мовою.

Одним із небагатьох державних навчальних закладів, які здійснюють підготовку кадрів для органів прокуратури, є Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого (м. Харків).

Інститут прокуратури та кримінальної юстиції зазначеного університету, випускниками якого стало понад 9 тис. осіб, переважна більшість яких працює на різних посадах в органах прокуратури України, існує з 1995 року.