Про заходи з нагоди Дня пам’яті героїв Крут

Дата: 30.01.2019 14:39

29 січня 2019 року у Рокитнянській центральній районній бібліотеці до Дня пам’яті героїв Крут була організована виставка-перегляд під назвою «На Аскольдовій могилі український цвіт».

Для читачів працівники районної бібліотеки розповіли про події 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути (Чернігівська область). Того дня 400 українських студентів, курсантів і вільних козаків прийняли на себе удар 4-тисячного підрозділу російської Червоної гвардії. Ціною власного життя українським Героям вдалося призупинити наступ противника на Київ. Ця затримка дозволила українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який визнав УНР незалежною державою.

Також цього дня у Бирюківській бібліотеці-філії № 8 завідуюча бібліотекою Зінаїда Бублик провела урок пам’яті, присвячений історичній події під Крутами “Розстріляні мрії”. У бібліотечних філіях сіл Троїцьке та Бакумівка було організовано та презентовано  тематичні  виставки під назвою «Крути. Подвиг і  трагедія  України.»

В навчальних закладах району в цей день були проведені виховні години та уроки-пам’яті, присвячені історичній події 5-годинного бою між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків.

Подвиг українських юнаків під Крутами навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України.