Про презентацію книги «Чарівних слів коштовне перевесло»

Дата: 22.03.2019 14:45

20 березня 2019 року в приміщенні Рокитнянського районного будинку культури була проведена презентація книги «Чарівних слів коштовне перевесло».

Збірка присвячена 95-річчю утворення Рокитнянського району. У заході взяли участь виконувач обов’язків голови Рокитнянської районної державної адміністрації  Олег Приліпко, голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук, заступник  голови райдержадміністрації Лариса Кононець, заступник голови районної ради Світлана Кучерова, автори віршів, які увійшли до збірки, бібліотекарі, педагоги, працівники закладів культури, шанувальники поетичного слова.

Зі словами вдячності до всіх, хто долучився до створення збірки звернулася заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації  Лариса Кононець. Вона зазначила, що збірка  віршів місцевих авторів була видана  завдяки підтримці Рокитнянської  районної державної адміністрації та Рокитнянської районної ради.Висловила надію на те, що і надалі районна влада буде підтримувати талановитих жителів району через видання книг та альманахів, аби зробити більш доступною творчість наших земляків для широкого загалу шанувальників літературного слова.

Виконувач обов’язків голови Рокитнянської районної державної адміністрації  Олег Приліпко та  голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук поділилися своїми враженнями від книги, щиро подякували організаторам свята «Дня народження нової книги» та побажали авторам творчої наснаги, внутрішньої гармонії, великої енергії і мистецького світосприйняття.

В основі збірки віршів лежить глибока любов до рідного краю, шанування народних традицій і звичаїв, сповідування високої моралі, за якою люди мають вибудовувати свої  стосунки.

До збірки увійшли поезії: Надії Бондаренко , Олександра Волосожара, Давиденко Василя, Надії Клименко, Василя Кошмана, Ядвіги Кривенко, Валентини Лисенко, Валентини Наконечної, Наталії Ненюк, Дарини Перч, Ольги Полив’яної (Литвин), Людмили Ратушної, Вікторії Рибалки (Шевченко), Валентини Сиротенко, Ольги Соколовської, Світлани Сьомки, Василя Танчика, Людмили Телиуз, Ольги Шаравари.

У творчої людини є велике щастя – це народження нового твору: вірша, поеми, оповідання чи маленької мініатюри. Тоді прискорено б’ється серце, душу переповнюють незвичні хвилювання, зникає весь світ, і думки шикуються в римовані строфи.

Про особливе сприйняття світу поетами говорив Василь Танчик, автор багатьох оповідань, нарисів, віршів, гуморесок, які привертають увагу глибоким знанням життя, вражають простотою і водночас напруженням думки, змушують задуматися над цінністю ідеалів та самобутністю кожної людини.

До глибини душі вразило учасників зустрічі неповторне виконання Ядвігою Кривенко власної пісні « Пам’яті Раїси Кириченко».

Читала свої вірші Ольга Соколовська, яка з юних літ почала писати і отримала визнання серед широкого кола читачів своєю щирістю, неповторністю образів, безмежною любов’ю до рідного краю та людей.

До збірки ввійшло чимало творів, авторами яких є саме вчителі Рокитнянського району.

Про любов до рідної землі, святість родини та кохання читала свої вірші Людмила Ратушна, вчитель Острівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Філософія поезії лягає у глибини людської душі. Серце, розум, саме життя поета не може належати тільки йому. Стан душі поета можна означити як постійно зростаючу необхідність бути потрібною людям та рідній землі.

Мої вірші – мов гілочка тернова.

Одним цвітуть, а іншим зранять руки.

У них душа від слова і до слова,

У них мої думки і серця муки.

Я не з тендітних, терен самосійка.

І вдача в мене і терпка й колюча.

З тернини моя зроблена сопілка

То й музика її така болюча.

Це рядки з поезії  юної поетеси Дарини Перч. Її вірші підкорюють серця такою дорослою розсудливістю, таким патріотизмом, таким баченням життя, якого, часом, і у дорослих не зустрінеш.

«Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», - сказав Василь Сухомлинський. Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їх твори, ми ще більше зрозуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі, навчимось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно, бо вони стали найдорожчими людськими цінностями.