Про мітинг-реквієм до Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2019 15:04

26 квітня 2019 року Рокитнянщина вшанувала пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день для всього світу став втіленням скорботи за жертвами Чорнобильської трагедії.

На головній алеї селища перед пам’ятним знаком ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм, присвячений 33-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Тут зібралися: керівництво району, представники Рокитнянської райдержадміністрації, селищної та районної ради, працівники установ, підприємств і організацій, ліквідатори чорнобильської аварії, переселенці із зони відчуження, учнівська молодь, місцеві ЗМІ та жителі району.

На початку мітингу було покладено квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Цьогоріч на мітингу-реквіємі зі словами вдячності, поваги й скорботи зверталися до героїв-ліквідаторів виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко, голова районної ради Олександр Конопчук та голова громадської організації «Спілка чорнобильців Рокитнянщини» Василь Олофінський. Всі вони, пригадуючи квітневу трагедію 1986 року, у своїх промовах говорили про біль втрати тисячів людей, які брали участь у ліквідації Чорнобильської смертоносної атомної аварії. Із величною шаною згадували усіх тих мужніх ліквідаторів, хто ризикував своїм життям та здоров’ям, захищаючи людство від згубного впливу радіації та дякували усім нині живим героям.

На мітингу було згадано пожежників Чорнобиля, які першими боролися із атомним смерчем: Володимира Правика, Миколу Тітенка, Віктора Кібенка, Миколу Ващука, Василя Ігнатенка, Володимира Тишуру… та наших працівників пожежної охорони й співробітників органів внутрішніх справ Рокитнянського району, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Після промов усі учасники мітингу схилили у скорботі голови та під звуки дзвонів Чорнобиля хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто жертовно віддав своє життя.

По завершенню мітингу вже традиційно було зроблено пам’ятний фотознімок із чорнобильцями Рокитнянщини. Згодом керівники району відправились до пам'ятника «Героям Чорнобиля», що знаходиться на території районного сектору служби з надзвичайних ситуацій, та вшанували пам’ять ліквідаторів аварії з нашого району.

Вже минуло 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи, але всю цю біль та її наслідки так важко осягнути! Адже кількість людей, які брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила близько 240 тисяч. Усі вони отримали високі дози радіації.

Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, досить значний. Аварія призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало близько 5 мільйонів людей, забруднено радіонуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Білорусі, України та Російської Федерації. Вплив Чорнобильської катастрофи також відчули на собі Швеція, Норвегія, Польща, Великобританія.

Насправді використовувати атомну енергетику – це як «ходити по лезу ножа». З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок, і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся. Може людству варто замислитися над альтернативними енергоносіями, аби більше не «сидіти на пороховій бочці»! Тож варто бути далекоглядними, аби подібні трагедії більше ніколи не траплялися!

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями – пожежниками, рятувальниками, медичними працівниками, військовослужбовцями, інженерами,  будівельниками, які захистили нас від радіаційного лиха.

Схилімо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав підступний радіоактивний ворог! Вічна і світла пам’ять жертвам Чорнобильської трагедії!