Семінар із загальних питань зайнятості населення

Дата: 12.02.2019 15:22

12 лютого у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення за участю представника Рокитнянського бюро #Білоцерківського_місцевого_центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оленою Рубан.

Присутніх заступник директора філії Надія Пустовіт ознайомила з основними положеннями Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Безробітні отримали інформацію про послуги служби зайнятості, про можливість набуття професії за сприяння служби зайнятості, про наявні вакансії в регіоні, а також про попит та пропозиції робочої сили з урахуванням професійно-кваліфікаційного рівня громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості, та можливості самостійного пошуку роботи.

Акцентовано увагу на тому, що статус безробітного надається особам у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у центрі зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування. Також було розглянуто питання щодо державних гарантій окремим громадянам, можливостями проходження громадських та тимчасових робіт і професійного навчання. Присутні мали змогу ознайомитися з інформаційними куточками філії, роботою тач-скрінів, порталом Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ , https://dcz.gov.ua/userSearch/vacancy… . Бажаючі отримали особисті консультації з питань працевлаштування.

Олена Рубан повідомила інформацію, яка допоможе слухачам дізнатися як реалізувати своє конституційне право на обрання Президента, а саме: як перевірити наявність та правильність даних про себе в Реєстрі виборців, як проголосувати особі, яка не може самостійно пересуватись, як проголосувати особі, яка змінила місце проживання, але не змінила місце реєстрації, що потрібно знати виборцю про порядок голосування.

Директор філії Лариса Глюза розповіла про залучення безробітних до виборчого процесу та їх гарантії в отриманні соціальної допомоги від держави у період виборчої кампанії.