Про інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії"

Дата: 27.02.2019 15:35

26 лютого 2019 року провідним фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль проведено інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії.

Складова "МОЖУ" для 18 учнів 8 – 9 класів Рокитнянської ЗОШ №5, де було розкрито питання про вимоги до професій, а саме які знання, вміння, досвід та індивідуальні – психологічні  особливості повинні мати учні обираючи професію.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах. За результатами вправи "Дерево бажаних професій",  учні закріпили  свої знання про поділ професій за предметом праці: "людина-природа", "людина-техніка", "людина-людина", "людина-знакова система", "людина-художній образ" та дізналися про найважливіші індивідуально-психологічні особливості людини, які визначають успішність освоєння різноманітних професій.

Виконочуючи вправу "Професійні вимоги", школярі поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне - правильно описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.

Також учасникам заходу повідомлено, що інформацію про вимоги до професій можна знайти в Рокитнянській районній філії в папках з описом професій, а ще у мережі Інтернет на сайті Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ . Щоб не допустити помилок при вибої професії слід добре знати  себе свої вподобання і можливості, а саме - рівень своїх індивідуально - психологічних особливостей, їх відповідність вимогам професії. Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри  на сайті Державної служби зайнятості http://profi.dcz.gov.ua/ та профдіагностичного комплексу "Моя професія" можна безкоштовно, пройшовши тестування, продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Школярів також ознайомлено з новим профорієнтаційним заходом: мобільний додаток "Центр професійної орієнтації", що надає змогу отримати інформацію про світ професій, пройти тестування, скористатися інформацією про навчальні заклади тощо.