РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Дайджест новин Уряду 29.11.2018

Дата: 04.12.2018 15:51
Кількість переглядів: 311

Україна має залишатися ключовим транзитером російського газу, – Прем’єр-міністр

Україна має залишатися ключовим транзитером російського газу до європейських споживачів, сказав у коментарі українським ЗМІ Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Україна має залишатися транзитером газу. І ми будемо не просто транзитером – ми будемо збільшувати видобуток власного газу, і ми зацікавлені у спільному управлінні ГТС з нашими партнерами. Це предмет взаємодії», - сказав Володимир Гройсман.

 

Відповідь на дії Росії має бути дзеркальною, – Володимир Гройсман про ситуацію в Азовському морі

Дії Росії в Україні та усьому світі мають отримати відповідь, причому відповідь дзеркальну. Про це в коментарі українським ЗМІ сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ситуація в Азовському морі – це неприхована агресія. І вона буде обговорена на саміті G20. Росію треба зупиняти. Вони нападають на весь демократичний світ,  і це не може залишатися без адекватної реакції.  Очікуємо жорсткої реакції щодо агресора. Єдино правильний варіант – дзеркальність по відношенню до Росії», - сказав Володимир Гройсман.

 

Україна і ФРН демонструють високий рівень співпраці і налаштовані на поглиблення секторальної взаємодії, – зустріч Федерального канцлера з Главою Уряду

Україна і Федеративна Республіка Німеччина демонструють високий рівень співпраці, разом реалізують різні ініціативи, направлені на імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також налаштовані на поглиблення секторальної взаємодії.

Про це йшлося під час перемовин між Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Глави Урядів напередодні відкрили Третій німецько-український діловий форум, який став ключовою подією «Українського економічного тижня в Берліні».

Економіка стала однією з тем двосторонніх переговорів, адже Німеччина є країною-партнером номер один для України у Європі та входить до п’ятірки наших найбільших торговельних партнерів у світі.

Володимир Гройсман наголосив, що сьогодні Уряд України має 5 пріоритетів своєї діяльності. Серед них - забезпечення економічного росту, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, забезпечення верховенства права та протидія корупції, підвищення якості державного управління та державних послуг, відновлення безпеки держави та громадян.

«Україна показала себе як відкрита країна, і німецький бізнес зацікавлений працювати тут. Україна сприймається як місце, куди можна і треба вкладати інвестиції», – сказала Ангела Меркель.

«Ми ведемо ефективне та повне реформування енергетичної галузі. І тут взаємодія з європейськими, зокрема німецькими партнерами, є ключовою. Ми зацікавлені у спільній реалізації проектів з диверсифікації джерел постачання енергоносіїв та посилення енергетичної безпеки України», – сказав Володимир Гройсман.

У цьому контексті він запропонував активізувати дискусії щодо спільного управління українською газотранспортною системою, яка є надійним і ефективним засобом транспортування російського газу до європейських споживачів.

Сторони також торкнулися ситуації в Азовському морі та на Донбасі.

«Я хочу підбадьорити Україну і закликаю не звертати з курсу реформ. Хочу подякувати Главі Уряду за Ваш внесок у справу змін в Україні, – сказала Ангела Меркель. – І тут принциповим питанням постає питання санкцій. Ми ж їх ввели не просто так. Ми показали, що країни поряд з Росією мають право на власний розвиток. Україна прийняла рішення про незалежність – і в тому числі в Криму та на Донбасі. І ми надали Україні гарантії – згідно з Будапештським меморандумом. І зараз ми зобов’язані виконати обіцянку».

 

Ми стійко дивимося у майбутнє, – Володимир Гройсман під час Третього ділового німецько-українського форуму

Україна стійко дивиться у майбутнє, адже має чіткий план реформ, історії успіху підприємців, а також позитивні сигнали щодо подальшої співпраці від міжнародних партнерів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Третього німецько-українського ділового форуму у Берліні, участь у якому взяла Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель. Форум зібрав кілька сотень учасників – переважно урядовців та підприємців двох країн.

Глава Уряду поінформував учасників про ті реформи, які Україна зробила за останні 4 роки. «Ми переходимо до економічного зростання, налагодження державного управління і створення якісного ділового клімату для розвитку економіки. Німецький бізнес – партнер України», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що наразі в Україні працюють понад 2 тис. компаній з німецьким капіталом, вони формують цілі промислові кластери, втім, у державі є ще сфери, куди можна і треба вкладати кошти.

«Маємо величезний потенціал і маємо його використати. Наше завдання – створити якісні умови для бізнесу в Україні, увійти до ТОП-50 рейтингу  Doing Business. Для цього запроваджуємо розумні регуляції і налаштовані на чітке зростання», - сказав Володимир Гройсман.

Одночасно він торкнувся і теми ситуації в Азовському морі. «Президент та Парламент ухвалили рішення ввести воєнний стан на 30 днів. Але це не стосується бізнесу та прав і свобод громадян. Це стосується мобілізації наших оборонних можливостей», – пояснив Глава Уряду.

За його словами, цей крок не вплине на перебіг реформ, передусім в секторі державного управління, децентралізації.

«Цими днями ми мали кілька зустрічей із бізнесом. І я бачу позитивні настрої. Ми також отримали сигнали від МВФ про бажання запроваджувати нову програму для України. Маємо сигнали від ЄС. Ми стійко дивимося у майбутнє. Час інвестувати в Україну. Ваш успіх – це успіх України», – зазначив Прем’єр-міністр.

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла політиків і суспільство від чвар під час зовнішньої загрози

Ситуація в Азовському морі нагніталася місяцями, Україну постійно провокували. Стриманість і розсудливість, яку продемонструвала наша держава у відповідь на російську провокацію, не є проявом безсилля. Це наша відповідальна позиція, у тому числі за безпеку в усьому Чорноморському регіоні. Водночас Україна володіє неспростовними доказами спроби анексії Азовського моря Росією. Про це Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» під час публічної дискусії «Консолідація суспільства в умовах загострення російської агресії».

«Це той час, коли ми маємо бути максимально консолідованими, щоби підвищити свою обороноздатність і мобілізувати всі людські, матеріальні ресурси, а також процедурні речі. Росія далі буде тестувати нашу національну стійкість, нашу єдність і нашу рішучість захищатися, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, додавши, що це також тест для світу. – Очікую, що реакція міжнародної спільноти буде жорсткішою».

Віце-прем`єр-міністр наголосила, що основна ціль РФ – послабити нашу єдність і спроможність захищати країну. «Сьогоднішня ситуація є небезпечнішою, ніж у 2014 році. Тому що в 2014 році, коли нас штовхнули до прірви, ми всі розуміли, хто є конкретним ворогом, і ми об`єдналися для того, щоби дати відсіч. Сьогодні найбільший ризик полягає в тому, що можемо втратити пильність у внутрішніх чварах і популізмі, забувши про спільного ворога», – сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла, що арсенал засобів і механізмів, який буде застосований Росією проти України напередодні виборів, стане безпрецедентним, і до цього треба серйозно готуватися: «Агресія у Керченській протоці може бути прелюдією до більш жорстких агресивних дій РФ, з огляду на концентрацію її сил на кордоні з Україною. Тому нам треба виконувати весь комплекс заходів реформування нашої оборонної сфери».

Як і в 2014 році, переконана Віце-прем`єр-міністр, рецепт успіху демократичної України полягає в єдності. «Ідеться про інституції державної влади, політиків, громадянське суспільство, медіа та бізнес, посилені підтримкою наших міжнародних партнерів. Кожен учасник політичного процесу має усвідомлювати відповідальність за збереження єдності, яку ми так тяжко вибудовували під загрозою агресії РФ. Громадськість може допомогти політикам, натиснувши на них задля збереження цієї єдності», – підкреслила вона.

Найбільшою противагою російській агресії, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе, може бути прозорість: «Прозорість власності, медіа, фінансування політичних партій, окремих політиків, маркування політичної реклами у ЗМІ. Усе це має дозволити громадянам чітко розібратися, хто є хто, і що є що. Тактика Росії – намагатися запропонувати нам ловити рибу в каламутній воді. Так ось, ми маємо зробити цю воду абсолютно прозорою».

Віце-прем`єр-міністр висловила стурбованість тим, що кремлівські наративи присутні в медіа, які позиціонують себе українськими. «Хоча ми доклали багато зусиль, аби очистити наше інформаційне поле, очевидно, що цих заходів недостатньо. Тому маємо ще подумати над тим, як стримати вплив рупорів Кремля на наших громадян», – наголосила вона.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на загрози кібератак на Центральну виборчу комісію України. За її словами, Уряд активно працює з міжнародними партнерами для захисту ЦВК від таких атак.

«Нам буде непросто впоратися з усіма загрозами. Усе залежить від того, наскільки ми зможемо об`єднатися, відклавши вбік наші розбіжності, для збереження країни, в якій ми зможемо втілити мрію європейської України, України, яка є інтегрованою в євроатлантичний світ», – підсумувала Віце-прем`єр-міністр.

Участь у публічній дискусії взяли також народні депутати, політологи, громадські активісти, правники, журналісти та представники української діаспори.

 

Світовий конгрес українців готовий бути єдиним голосом України, доносячи правдиву інформацію про агресію Росії

Першочергове завдання на сьогодні – дати світовій спільноті достовірну та вичерпну інформацію щодо російської агресії на Азовському морі, а також обґрунтування причин та наслідків введення воєнного стану в Україні. Міжнародна спільнота ще й досі, на жаль, не до кінця розуміє, що відбувається в Україні. Запит на об’єктивну та оперативну інформацію залишається актуальним. Про це заявив  новообраний Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Грод під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

«Ми готові на всіх доступних нам майданчиках бути єдиним голосом України, нести правдиву інформацію про агресію Росії проти нашої держави», – наголосив президент СКУ.

Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що голос СКУ є потужною інформаційною силою, яку українська держава готова підкріпити достовірною та об’єктивною  інформацією про реальну ситуацію щодо російської агресії та про воєнний стан в Україні. «Воєнний стан – це не оголошення війни. Це перевірка та мобілізація усіх силових структур на випадок ймовірної агресії Росії. Зважаючи на спекуляції довкола цієї теми, ми відкриті до діалогу та готові бути джерелом достовірної інформації», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Також вона  подякувала за багаторічну підтримку СКУ  і закликала до єдності діаспори. «Ціную значні зусилля світового українства у час особливих викликів для нашої державності. Переконана, що в єдності ми зможемо подолати всі виклики, що випали на нашу долю», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Як світова діаспора українців, ми повинні об’єднатися від малого до великого і будувати сильні інституції, що працюватимуть на Україну за кордоном», –  наголосив Павло Грод. Він також поінформував, що нещодавній ХІ Світовий конгрес українців став потужним майданчиком однодумців та патріотів нашої держави, який об’єднав понад 300 делегатів із 30 країн світу. ХІ Конгрес видався надзвичайно результативним, вдалося обговорити питання міжнародної підтримки України, роль діаспори у створенні позитивного іміджу України та українців у світі, сприяння консолідації світового українства,  розширення мережі організацій СКУ, а також посилення впливу українських громад на міжнародному рівні. Окрім того, було обране керівництво СКУ.

Довідково

27 листопада, XI Світовий конгрес українців обрав Президентом СКУ Павла Грода, який до цього був Віце-президентом цієї організації. Раніше  СКУ очолював Євген Чолій.  Також було обрано керівні органи СКУ - Виконавчий комітет,  Раду директорів і Наглядовий комітет.

Павло Грод є активним провідником української громади в Канаді. Вже 10 років він очолює Конгрес українців Канади – орган, який координує діяльність та представляє інтереси однієї з найбільших етнокультурних громад Канади.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ заснований у 1967 році,  має мережу організацій та зв’язків з українцями у 61 країні.

 

Ситуація в Азовському морі – виклик для всього світу, – Геннадій Зубко

Маріуполь є важливою складовою економіки України з точки зору металургії, а тому транспортні потоки, які пролягають через Азовське море, надзвичайно важливі для економічної співпраці Німеччини та України. Це питання не тільки експорту нашої продукції, а й отримання сировини саме європейськими партнерами з України через Азовське та Чорне моря. Про це у коментарі ТК «Прямий» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У своєму виступі на Третьому німецько-українському діловому форумі Канцлер Німеччини Ангела Меркель чітко заявила про політичну підтримку України не тільки в напрямку проведення реформ і розвитку бізнесу в Україні з боку Німеччини, а найголовніше – територіальної цілісності і підтримки України. Сьогоднішня ситуація в Азовському морі – це достатньо великий виклик для всього світу. І ми маємо потужну підтримку світової спільноти в напрямку вирішення ситуації, що дозволить зупинити агресію Росії не тільки в Азовському морі, а й на тимчасово окупованих територіях України», – підкреслив Геннадій Зубко.

 

Приєднання України до енергосистеми Європи дозволить отримати «електроенергетичний безвіз», - Геннадій Зубко

Підтримка енергетичної галузі, інфраструктурних проектів, макрофінансова допомога, продовження співпраці з такими фінансовими інституціями, як KfW – ключові напрямки співпраці України і Німеччини. На цьому під час Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня у Берліні наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Німеччина й надалі надаватиме допомогу у впровадженні енергоефективності: в рамках Фонду енергоефективності та у сфері відновлювальних джерел енергії. Крім фінансової підтримки - це технічна допомога, німецькі технології, технічні рішення, направлені на досягнення оптимального балансу між вартістю термореновації та максимальним ефектом щодо економії енергоресурсу. Домовлено про спільну розробку маршрутної карти щодо процесу інтеграції енергосистеми України до енергосистеми Європи (ENTSO-E). Німецький досвід є дуже корисним. Приєднання до європейської енергосистеми дозволить створити в Україні повноцінний лібералізований ринок електроенергії, так званий «електроенергетичний безвіз», - наголосив Геннадій Зубко.

Щодо напрямку наближення української системи якості до європейської урядовець повідомив, що наразі Мінекономрозвитку розпочинає програму «Tвіннінг» Федерального Міністерства економіки і енергетики Німеччини у сфері стандартизації. Це ще один крок до прийняття важливого рішення про взаємне визнання систем оцінки відповідності продукції.

Також сторони домовились про співпрацю у напрямку підтримки проектів з навчання кадрів економіки України. Зокрема, проектів «Жінки в бізнесі», а також так званого «4.0» щодо створення промислових кластерів для середнього бізнесу.

 

 

В’ячеслав Кириленко обговорив з науковцями проблеми реалізації проекту «Велика українська енциклопедія»

29 листопада відбулась нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка з питань підготовки сучасного довідкового онлайн-сервісу і водночас багатотомного видання «Велика українська енциклопедія».

У нараді взяли участь представники державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», Державної архівної служби, Національної академії наук України, Держкомтелерадіо, Міністерства інформаційної політики, Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спорту, Київської міської державної адміністрації.

Директор державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон повідомила про хід реалізації проекту «Велика українська енциклопедія», поінформувала про проблеми у підготовці друкованого видання і електронного довідкового ресурсу на базі енциклопедії - «ВУЕ».

Учасники обговорили організаційні та нормативно-правові механізми розв’язання порушених питань, можливостей збільшення фінансування, активізацію співпраці «Енциклопедичного видавництва» з Національною академією наук, Міністерством молоді та спорту, розглянули питання оцифрування архівів для мультимедійної версії енциклопедії, інформаційної підтримки проекту.

За результатами наради напрацьовано відповідне протокольне рішення.

Довідково 

Велика українська енциклопедія – перша в незалежній Україні універсальна національна енциклопедія, видання якої готує державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». 2016 року вийшов друком перший том енциклопедії на літеру «А-Акц». Готуються одночасно два варіанти енциклопедії: друкований багатотомний і електронний мультимедійний сервіс.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь