Дата: 12.07.2019 21:39

З 1 січня 2019 року змінилися підходи в обслуговуванні клієнтів державної служби зайнятості: принцип клієнтоорієнтованості, адресності та індивідуального підходу до кожного відвідувача – коротко про новації.

У центрах зайнятості розпочали роботу особливі консультанти – кар’єрні радники. Їх головне завдання – супроводжувати і підтримувати осіб, які звернулися до служби зайнятості, в їх намаганні знайти роботу чи змінити професію. Запроваджено і нову форму підбору кадрів на замовлення роботодавців на засадах рекрутингу, що також забезпечує індивідуальний підхід до укомплектування кожної вакансії. Отже, зміни та новації у роботі служби запроваджуються, в першу чергу, задля відкритості, прозорості та турботи про людей.

Так, на обліку в службі зайнятості упродовж І півріччя 2019 року перебувало 652 особи, з них 341 особа мала статус безробітних громадян.

Окрім цього, протягом січня-червня 2019 року 215 осіб отримали консультації у службі зайнятості.
Серед безробітних, які перебували на обліку – 40,7 відсотка особи, які до реєстрації в службі зайнятості займали робітничі місця, 47,8% – особи, які займали посади службовців, 11,5% - інші категорії.

На початок року в базі даних налічувалось 26 актуальних вакансій. Протягом І півріччя 2019 року до служби зайнятості надійшли звіти від роботодавців про 316 наявних вакансій. Тому загальна чисельність актуальних вакансій за січень-червень становила 342 одиниці. Укомплектовано 207 вакансій, що на 67 одиниць більше, ніж торік.
Рівень укомплектування вакансій становить 60,5 відсотка, що на 14,7% вище, ніж минулого року.

Головною метою діяльності державної служби зайнятості є допомога людям у пошуку роботи, а роботодавцям – у доборі кваліфікованих працівників.

Протягом звітного періоду за сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 255 осіб, що на 75 осіб більше ніж минулого року.

Тому Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості дякує за плідну та налагоджену співпрацю роботодавцям, які постійно користуються тими чи іншими послугами служби зайнятості: ТОВ "АПК "Насташка" (Марченко В.П., Костина Ю.А.), ТОВ "РКДЗ" (Свинарчук Б.В., Комар Ю.В., Щербатюк В.П.), відділ освіти Рокитнянської райдержадміністрації (Діренко С.В., Мельник О.І.), ТОВ "АТБ-МАРКЕТ" (Григоренко О.Б.), ТОВ "Рокитнянський гранкар’єр" (Булгаков С.Г., Чорногор Ю.Ю.), в/ч А 0543 (Євстаф’єв С.В., Хакімова А.І.), ТОВ "Ольшаницький каменедробильний завод" (Завіновський І.С., Іванова С.І.), ТОВ "Ольшаницький елеватор" (Мжаванадзе Ю.В., Маніленко Н.В.), філія "Городищенська Приватної НВК "Інтербізнес) (Мовчан О.В).

У першому півріччі 2019 року 5 осіб працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією витрат у розмірі єдиного соціального внеску.

Отримала одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 1 безробітна особа.

Проходили професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації 37 безробітних. Професійне навчання проводиться за професіями, що користуються найбільшим попитом на ринку праці району та під замовлення роботодавців.

В умовах дефіциту постійної роботи, актуальною залишається тимчасова зайнятість населення та участь у громадських роботах. За січень-червень залучено до оплачуваних громадських та робіт тимчасового характеру 120 осіб, з них 70 осіб мали статус безробітних.

Отже, активними соціальними послугами (працевлаштування, професійне навчання, громадські роботи) протягом І півріччя 2019 року охоплено 412 осіб.
Питома вага безробітних, знятих з обліку з інших причин без працевлаштування, зменшилась, порівнюючи з минулим роком на 4,9%. Станом на 01.07.2019 року на обліку в службі зайнятості перебуває 451 особа з числа незайнятих та зайнятих трудовою діяльністю громадян, що шукають роботу, з них 175 осіб мають статус безробітних, серед яких 52,6% - жінки, 37,1% - молодь віком до 35 років.

Допомогу по безробіттю отримують 136 безробітних громадян. Середній розмір допомоги по безробіттю у червні складав 3479 грн.

Як бачимо, зміни в організації діяльності служби зайнятості щодо надання послуг клієнтам приносять позитивні результати.

Звернутись до служби зайнятості можуть не лише безробітні, а й ті, хто не планує ставати на облік до центру зайнятості, а потребує лише підтримки в управлінні своєю кар'єрою чи у професійному розвитку.