Про заходи з нагоди Дня правових знань

Дата: 12.07.2019 21:47

10 липня 2019 року в рамках Всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право» в Рокитнянській центральній районній бібліотеці для учнівської молоді відбулися заходи з нагоди Дня правових знань.

Бібліотекар читального залу Рокитнянської центральної районної бібліотеки Наталія Закрасняна організувала і презентувала книжково-ілюстративну виставку «Право і ми», на якій були представлені тематичні документи і матеріали.

У своєму виступі бібліотекар звернула особливу увагу на те, що правове виховання молоді на сьогоднішній день – питання державного рівня. Адже демократична держава має дати молодому поколінню «правильне» виховання, сформоване на високій правовій культурі суспільства. І для цього слід забезпечити вільний і рівний доступ усім громадянам до правової інформації, незалежно від їхнього місця проживання і фінансового становища.

Осередком правого виховання молоді має стати бібліотека. Обізнаність у системі законодавства і правопорядку у державі, повноправними громадянами якої стануть юні читачі бібліотек, допоможе їм розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки та застереже від злочинних вчинків. Але лише за умови, що правова освіта підростаючого покоління в культурних закладах буде органічно поєднана з правовим вихованням.

Для участі у заході були запрошені працівники юридичних служб району, які надають правову допомогу населенню: головний спеціаліст відділу Рокитнянського бюро правової допомоги Білоцерківського міського центру з надання БВПД Олена Рубан, старший державний виконавець Рокитнянського районного відділу державної виконавчої служби Сергій Смакота, інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Київській області лейтенант поліції Маріанна Гаврешова, документознавець першої категорії Рокитнянського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Київській області Олеся Менчинська, головний спеціаліст відділу призначення соціальних допомог і субсидій управління соціального захисту населення райдержадміністрації Яна Булат, головний спеціаліст Рокитнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області Ольга Бублик та в.о. начальника Рокитнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області Юлія Бородань.

Кожен із запрошених гостей проінформував присутніх відвідувачів бібліотеки про власну безпосередню діяльність у царині права та презентував різноманітні інформаційні матеріали (буклети, брошури, плакати, флаєри, пам’ятки).

В цілому заходи з нагоди Дня правових знань пройшли успішно, були цікавими та пізнавальними.