Про робочу зустріч

Дата: 25.07.2019 09:51

Громадські роботи – це загальнодоступний вид тимчасової трудової діяльності, що не потребує, як правило, спеціальної професійної підготовки.

За рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний, з матеріальної точки зору, період.

А тому організація оплачуваних громадських робіт є ефективним засобом реалізації політики зайнятості населення, який підвищує мотивацію до праці, поліпшує матеріальне становище безробітних.

Громадські роботи організовуються для: осіб, які не мають роботи; осіб зайнятих трудовою діяльністю, але які виявили бажання працювати у вільний від основної роботи час; учнівської та студентської молоді, яка виявила бажання працювати у вільний від навчання час; пенсіонерів, інвалідів.

Безробітні надають допомогу територіальним органам соціального захисту в догляді за пенсіонерами, інвалідами і одинокими літніми людьми, в інформуванні населення про отримання субсидії, беруть участь в благоустрої та озелененні населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, працюють на підсобних роботах про ремонту лікарень, дошкільних закладів та відбудові пам’яток історико-культурної та архітектурної спадщини, упорядкування місць розташування пам"ятників та здійснюють інші види робіт, що мають екологічну користь для територіальних громад.

З метою організації оплачуваних громадських робіт у Рокитнянській селищній раді, 24 липня у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбулася зустріч з керівником КП Рокитнянської селищної ради "Рокитнеблагоустрій" Юрієм Сахном. Під час зустрічі обговорено види робіт, які необхідно виконати, кількість робочих місць, які буде створено задля проведення громадських робіт, та проведено консультації з кар"єрним радником філії Іриною Коваль щодо підбору кадрів.

Як результат зустрічі у Рокитнянській селищній раді буде створено 12 робочих місць та залучено 12 осіб до тимчасової зайнятості.