Звернення Головного управління ДСНС України у Київській області до населення та керівників сільгосппідприємств

Дата: 26.07.2019 09:32

На Київщині  триває сезон жнив.   І наразі актуальними залишаються питання безпечної жнивної кампанії. Одним з факторів ризику у період жнивної кампанії – спалювання стерні, післяжнивних залишків та розкладання багать на полях.

Подібні дії – прямий шлях до виникнення пожеж. Для того аби завершити жнива без пожеж потрібна постійна пильність та ретельне дотримання протипожежних вимог  - саме це гарантує безпеку як у жнива, так і в період транспортування та зберігання зерна.

Фахівці ДСНС України закликають населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю!

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є:

•  необережне поводження з вогнем;
  •  порушення правил експлуатації машин та агрегатів;
  •  випалювання стерні.

У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.

Будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних і лісових масивів; стежте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками, смолоскипами; не полюйте в хлібних масивах та поблизу них; при відпочинку розміщуйте стоянки не ближче 100 метрів від хлібних ланів.

Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків.