Дата: 26.07.2019 10:32

Щорічно 28 липня у багатьох країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day).

Датою для його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B. Перший подібний День був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом.
До речі, у Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є і свій символ – «Три мудрі мавпи» – і відповідний девіз – «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу», як показник ставлення сучасного суспільства до проблеми гепатиту – тобто її ігнорування.
Тому проведення цього Дня має на меті, перш за все, привернення уваги широкої громадськості і фахівців до зазначеної проблеми, підвищення зацікавленості громадян кожної країни в проведенні профілактичних заходів.
Застосування гігієнічних знань на практиці кожною людиною, визнання важливості імунопрофілактики гепатитів А і В, а також участь в проведенні щеплювальних кампаній дозволить зберегти здоров’я населення не тільки кожної окремої країни, а й населення планети в цілому.