безпека на воді

Дата: 29.07.2019 15:12

Київщину пронизує 177 великих річок. В області є 13 водосховищ, понад 2000 ставків, майже 750 невеликих озер. А основною водною артерією області є річка Дніпро, протяжність якої в межах нашого краю складає 246 км.

Щорічно на водоймах Київщини гине велика кількість людей. З початку 2019 року на території області на водних об'єктах загинула 81 особа, в 2018 році - 43 особи, зростання смертності становить на 88%. Тому, щоб відпочинок біля води не обернувся на лихо, необхідно дотримуватись елементарних правил.

Правила поведінки на воді

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

• правильний вибір та обладнання місць купання;
  • навчання дорослих і дітей плаванню;
  • суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;
  • постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

1. відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
  2. безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
  3. купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек., температурі води – не нижчою за +18°С, повітря – не нижчою за +24°С;
  4. перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря;
  5. після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;
  6. заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;
  7. у воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.