відбувся семінар на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми"

Дата: 30.07.2019 16:31

Однією з проблем, що стоять сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Проблема є досить актуальною, адже багато наших співвітчизників здійснюють трудову діяльність у нашій країні та за її межами у статусі нелегальних працівників.

Торгівля людьми – це глобальний злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини.

Задля попередження та інформування про негативні явища, пов’язані з торгівлею людьми, у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості 30 липня 2019 року відбувся семінар для фахівців філії та безробітних на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми", який провела головний спеціаліст Рокитнянського бюро Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Горьова.

Метою проведення даного семінару була інформаційно-роз`яснювальна робота щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та захисту інтересів українців, які шукають роботу за кордоном.

Учасники отримали інформацію про стан трудової міграції в Україні, її переваги й ризики. Також слухачів ознайомили з видами торгівлі людьми та якими шляхами особи можуть потрапити до такої ситуації, проблемою дитячої найманої праці і її формами.

По завершенню заходу директор філії Лариса Глюза запросила представника Рокитнянського бюро правової допомоги взяти участь у семінарі для клієнтів служби зайнятості з метою інформування саме шукачів роботи щодо основних ризиків нелегальної трудової міграції, порушення прав людини, руйнування родинних стосунків, примусової праці, торгівлі людьми та, найголовніше, перевагами легальної зайнятості саме в Україні.

Довідково:

Торгівля людьми

3?0? липня у світі відзначається Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми. У Міжнародній організації праці зазначають, що 21 мільйон людей у всьому світі стали жертвою примусової роботи.

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми у всьому світі складає 10-12 мільярдів доларів. З кожним роком кількість виявлених злочинів цієї категорії зростає. Найчастіше шляхом насильства та обману у рабство потрапляють до Росії, Польщі, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Торгівля людьми — це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Це особливо тяжкий злочин, який карається Законом України (ст. 149 ККУ). Це є порушення прав людини її свободи та гідності; це використання людини як товару в Україні і за кордоном.

Серед характерних ознак торгівлі людьми можна виділити такі:

1. Обмеження свободи пересування;

2. Відсутність вибору та можливості припинити роботу;

3. Вилучення паспорту та інших документів;

4. Погроза силою або її застосуванням;

5. Невиплата обіцяної винагороди за роботу повністю або частково;

6. Залякування депортацією.

Існують такі форми торгівлі людьми:

1. Сексуальна експлуатація;

2. Трудова експлуатація;

3. Примусове жебрацтво;

4. Примусове втягнення у злочинну діяльність;

5. Торгівля людьми з метою вилучення органів.

Як уникнути пастки:

1. Нікому не давати свій паспорт;

2. Не користуватися послугами незнайомих осіб під час оформлення документів, а також залишати вдома своїм рідним інформацію про своє перебування за кордоном;

3. Переконатися, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном;

4. Після приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтесь в посольстві України.

5. Перед від'їздом за кордон, необхідно з'ясувати номери телефонів українських посольств, неурядових організацій, котрі надають допомогу особам, що опинилися в скрутному становищі та працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Якщо Ви вирішили влаштуватися працювати за кордоном, то необхідно запам'ятати головне: у компанії чи посередника має бути ліцензія. На сайті Мінсоцполітики України можна з'ясувати чи ліцензія є дійсною та на які країни розповсюджується.

Для роботи за кордоном, обов'язково треба укласти договір з посередником про надання послуг щодо працевлаштування за кордоном??

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми. Зокрема йдеться про соціальну, медичну, правову, освітню та матеріальну допомогу.

Із заявою про необхідність такої підтримки слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Крім того, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні.

Підnримка осіб, які постраждали від торгівлі людьми здійснюється за телефонами :

1. Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501,

527 — безкоштовно з мобільних телефонів в Україні;

2. 1545 — Урядова гаряча лінія;

3. Call-центр Нацполіції України 0 800 500 202.