відбулось засідання протиепізоотичної комісії

Дата: 31.07.2019 15:13

31 липня 2019 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рокитнянській районній державній адміністрації.

Участь у засіданні взяли: начальник управління агропромислового розвитку Іван Шульга, начальник Рокитнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Леонід Джміль, головний фахівець Рокитнянського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області Євгеній Даниленко, селищний та сільські голови, підприємці агропромислової сфери району.

В ході засідання розглядалися питання:

1. про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні, області та районі, стан виконання заходів щодо її профілактики;
  2. про стан регуляції поголів’я диких кабанів та чисельності червоної лисиці на території Рокитнянського району;
  3. про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та проблемні питання регулювання чисельності безпритульних тварин в населених пунктах району.

Леонід Джміль доповів, що на сьогодні африканська чума свиней (АЧС) поширена у 22 країнах світу. Кількість спалахів АЧС серед домашніх та диких свиней в Україні зростає. Причиною розповсюдження АЧС є невиконання належних заходів біобезпеки свинарськими господарствами. Також розповсюдженню вірусу АЧС сприяє стихійна торгівля продукцією тваринного походження, безвідповідальне ставлення власників свиней до утилізації трупів свиней у разі їх загибелі.

У Рокитнянському районі впродовж 2019 року районним управлінням Держпродспоживслужби було проведено перевірку суб’єктів господарювання, які утримують свиней. Було виявлено порушення ветеринарного законодавства та притягнуто винних посадових осіб до адміністративної відповідальності.

Також Леонід Джміль повідомив, що в районі систематично проводиться щеплення домашніх тварин проти сказу. Була проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин (в лісах було розміщено принади із антирабічною вакциною). Результатом усіх цих заходів стало зменшення захворюваності тварин на сказ в області, а в районі з початку 2019 року випадків сказу взагалі не зареєстровано.

Зважаючи на вищевказане, на сьогодні залишається проблемним питання щодо регулювання чисельності безпритульних тварин, а також виконання власниками домашніх тварин правил їх утримання, що призводить до збільшення покусів людей тваринами.

На завершення засідання Олег Приліпко дав відповідні доручення та вказівки. Наголосив на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо заходів із профілактики сказу тварин та профілактики африканської чуми свиней. Дав доручення припинити діяльність стихійної торгівлі живими тваринами, продуктами тваринного походження та забезпечити контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність з вирощування, утримання свиней, реалізації м’яса та м’ясопродуктів.