Про нараду щодо створення місцевих пожежних команд та засідання комісії ТЕБіНС

Дата: 09.08.2019 09:14

8 серпня 2019 року виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко провів нараду щодо створення місцевих пожежних команд у районі та засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у Рокитнянському районі.

Участь у нараді та засіданні взяли: заступник голови Рокитнянської районної ради Світлана Кучерова, заступник начальника Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Юрій Антонюк, заступник начальника Рокитнянського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області Микола Крупка, головний фахівець районного сектору ДСНС Євгеній Даниленко, директор комунального некомерційного підприємства Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Яра, начальник відділу Держгеокадастру у Рокитнянському районі Київської області Володимир Лисогор, головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, екології та охорони праці адміністрації Ірина Фещенко та Насташівський сільський голова Віктор Чумаківський.

В ході наради щодо створення місцевих пожежних команд у районі Микола Крупка доповів про те, що відповідно до 62-63 статей Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 564 «Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони» та з метою захисту життя і здоров’я громадян, приватної, колективної, державної власності від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки на підприємствах, установах, організаціях і в населених пунктах повинні бути утворені місцеві пожежні команди (МПК) для забезпечення місцевої пожежної охорони (МПО). На сьогодні визначається механізм цільової фінансової підтримки органів місцевого самоврядування (об’єднаних територіальних громад) за рахунок коштів обласного бюджету тим населеним пунктам, в яких організаційна стадія створення місцевої пожежної охорона висока.

Олег Приліпко зазначив, що в будівлях сільських рад наявні кабінети, які можна облаштувати для роботи місцевих пожежних команд та створення інформаційних куточків.

На сьогодні в селі Острів вже є діючий автомобіль для використання при гасінні пожеж. У селі Насташка також наявна техніка в справному стані для гасіння пожеж та створено пожежну дружину.

В ході засідання комісії з питань ТЕБіНС було розглянуто питання:

1. про попередження загибелі людей на водних об’єктах, про місця стихійного відпочинку громадян, про встановлення сезонних рятувальних постів;
  2. про визначення потреби щодо внесення змін (доповнень) до договорів оренди водних об’єктів для покладення відповідальності за безпеку людей на воді на конкретних посадових осіб (керівників, орендарів, власників) водних об’єктів.

Микола Крупка у своєму виступі зазначив, що Київська область лідирує по кількості загиблих на водних об’єктах. Так, за перше півріччя 2019 року загинуло понад 80 осіб. Тому відповідно до Водного кодексу України, Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року № 264, Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, Районної цільової Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2018-2021 роки, Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Рокитнянського району Київської області у 2019 році, Інструкції взаємодії щодо пошуку та рятування людей на водних об’єктах Київської області, необхідно провести ряд заходів з недопущення загибелі та травмування людей на водних об’єктах району.

Олег Приліпко, підсумовуючи нараду та засідання, наголосив на важливості створення місцевих пожежних команд у кожному населеному пункті району.

Дав доручення встановити щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!» в місцях, заборонених для купання, або не пристосованих для купання, а небезпечні місця акваторії позначити віхами або червоними буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!». Також дав вказівку встановити інформаційні стенди з матеріалами щодо запобігання нещасних випадків на воді, зокрема, плакати «УЧИСЬ ПЛАВАТИ!», «СПОСОБИ РЯТУВАННЯ НА ВОДІ».