Засідання комісії з питань легалізації виплат заробітних плат та зайнятості населення

Дата: 16.08.2019 10:24

15 серпня 2019 року у Рокитнянській райдержадміністрації  відбулося чергове засідання комісії з питань легалізації виплат заробітних плат та зайнятості населення під головуванням виконуючого обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка, в якому взяла участь директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза.

Зокрема, розглянуто питання погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ): 454 боржники мають сплатити державі 4 млн. 318 тис.грн. Питома вага боржників – фізичні особи.

Члени комісії доповіли, що питання постійно знаходиться у полі зору управління Пенсійного фонду України, фіскальної служби та органів державної виконавчої служби. Формуються вимоги про сплату, які вручаються платникам для узгодження з подальшим направленням до органів Державної виконавчої служби України; проводяться співбесіди з боржниками за участю селищного та сільських голів. Такі заходи мають позитивну тенденцію.

"Cаме своєчасна сплата ЄСВ гарантує громадянам право на соціальний захист: наприклад, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення", - підкреслила директор філії Л.Глюза. А тому працівники філії постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань легалізації заробітної плати та зайнятості як з безробітними, так і з роботодавцями, адже зобов’язання зі сплати ЄСВ виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, окрім виплати заробітної плати.