Відбувся інформаційний семінар із загальних питань зайнятості

Дата: 20.08.2019 16:32

Сьогодні, 20 серпня, у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся  інформаційний семінар із загальних питань зайнятості.

В заході взяли участь  начальник Рокитнянського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Микола Соколовський  та головний спеціаліст відділу  Бульвінська Світлана.

Заступник директора Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Надія Пустовіт ознайомила присутніх з основними положеннями Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття",  а також акцентувала  увагу на тому,  що з 1 січня 2019 року вступив в дію новий  «Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», який вніс суттєві зміни у підході роботи. Запроваджується  поглиблений індивідуальний супровід безробітних кар’єрним радником, який є індивідуальним консультантом  у пошуку роботи, плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці. Кар’єрні радники допоможуть клієнтам прийняти максимально вигідне рішення для того, щоб особа якнайшвидше повернулася на ринок праці або започаткувала власну справу.

Учасники отримали інформацію про роботу сучасних електронних сервісів служби зайнятості  та Пенсійного фонду України. Також слухачів ознайомлено   з  перевагами  легальної зайнятості, адже в соціальному  захисті  у разі втрати працездатності,  роботи або оформленні пенсії існують лише за умов офіційної, легальної зайнятості.  Можливо, за умов "тіньової зайнятості", той дохід, що його отримує громадянин у "конверті", вищий, однак лише легальна праця громадянина надає економічні та соціальні гарантії, зазначив Микола Соколовський.

Надія Пустовіт наголосила, що офіційна зайнятість є важливим фактором в забезпеченні нашого життя.  Адже, це пенсії наших рідних, наш соціальний захист, зростання наших заробітних плат. Якщо ми працюємо офіційно, ми – застраховані особи і можемо розраховувати на соціальні виплати та допомоги.