У Рокитнянському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання круглого столу на тему «Захист житлових, майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

Дата: 17.09.2019 14:49

17 вересня 2019 року У Рокитнянському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації (далі - РРЦСССДМ) відбулося засідання круглого столу на тему «Захист житлових, майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Проблема відсутності житла у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, нині є одною з найгостріших проблем сьогодення. На превеликий жаль, перед багатьма статусними дітьми, які проживають в сімейних формах виховання (усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), досягнувши повноліття,  також  постає ця проблема.

Інформаційний захід був проведений з метою інформування батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу та прийомних батьків щодо забезпечення житлових прав дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На засідання круглого столу запросили: начальника відділу з питань прийому та звернень громадян для призначення соціальних допомог і компенсацій управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації Катерину Заліську; головного спеціаліста відділу Рокитнянського бюро вторинної безоплатної правової допомоги Олена Рубан; в. о. начальника служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Наталію Омельянченко та спеціаліста I категорії Рокитнянської  селищної ради Ірину Сокол.

Проводила засідання фахівець із соціальної роботи РРЦСССДМ Оксана Киричок, яка ознайомила учасників круглого столу із постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа».

Ключовим питанням інформаційного заходу було питання захисту прав статусних дітей на житло. Із присутніми було обговорено процедуру постановки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на квартирний облік. А батьки-вихователі та прийомні батьки дізналися про призначення субсидій для сімейних форм виховання.