Про профорієнтаційний урок

Дата: 21.09.2019 08:59

Фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль 19 вересня 2019 року проведено інтерактивний профорієнтаційний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "Хочу" для 37 учнів 9-х класів Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

Під час уроку діти дізналися, що складова формули вибору професії "ХОЧУ" - це їх бажання, інтерес та нахили. Деякі школярі розповіли про їх улюблені вподобання та хобі. Але були і ті, які ще не визначалися зі своїми вподобання. Ірина Коваль наголосила, що школярі повинні бути активними, займатися улюбленими справами та пізнавати світ професій вже зараз.

Учнів ознайомлено з поділом професій за предметом праці: "людина – людина", "людина – природа", "людина – техніка", "людина - знакова система" та "людина – художній образ". Детально розглянули приклади професій, сферу їх діяльності, предмет праці та основні вимоги до професій.

Також проведено тестування за методикою "Диференційно-діагностичний опитувальник" Є.О.Клімова. За результатами методики кожен учень, учасник заходу, дізнався про свої професійні вподобання та для закріплення матеріалу для учнів проведено вправу "Група професій".

Всі учні були задоволені, оскільки дізналися про свою професійну спрямованість і ознайомились з великим переліком професій та з'ясували, які навички та вміння треба мати для тієї чи іншої професії.

На завершення учасники заходу дізналися про ринок праці Рокитнянського району та актуальні вакансії, про те, що саме робітничі професії нині є найзатребуванішими у роботодавців, про послуги, які надає служба зайнятості шукачам роботи.